Kék hírekMár a külföldiek sem ússzák meg

2011. szeptember 8., csütörtök
 
Már a külföldiek sem ússzák meg

Ma délelőtt közel egy óra alatt 6 külföldi rendszámú autó lépte át a megengedett 90 kilométeres sebességhatárt. Vezetőik 30-45 ezer forint közötti bírságot kaptak.

 

 

 

 

Európai Uniós törekvés, hogy a gyorshajtás, az ittas vezetés, a biztonsági öv mellőzése, valamint a piroson való áthajtás szigorúbb elbírálás alá essen a jövőben.

2011. július 1-től nagyobb lett a szigor a közutakon, fokozottabb ellenőrzésekre és komolyabb összegű pénzbüntetésekre lehet számítani. Az új jogszabályok értelmében 300 ezer forintos helyszíni bírság is kiszabható.

„A szigorításra több okból is szükség volt, többek között azért is, hogy a szabálytalankodó külföldiek, vagy éppen a külföldi rendszámú autóval járó magyar állampolgárok  ne bújhassanak ki a bírság kifizetése alól.”

Ezt már dr. Szenti Szabolcs százados, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője nyilatkozta a Vásárhelyi Híreknek. Mint mondta, hogy ez ne így legyen, a rendőrök július elsejétől már feljelentési procedúra nélkül is büntethetnek, miután a megállítás után a járművezető személyét azonosították.

 

Az elmúlt hetekben több alkalommal, több helyszínen: az M5-ön, a főútvonalakon sebességtúllépő külföldieket bírságoltak meg. Hasonló akció volt, ezúttal a sajtó képviselőinek meghívásával, szeptember 8-án 10 órától a 43-as számú főút apátfalvi szakaszán.

Szenti Szabolcs összegzése szerint, közel egy óra alatt 6 külföldi rendszámú autó lépte át a megengedett 90 kilométeres sebességhatárt. Vezetőik 30-45 ezer forint közötti bírságot kaptak. Valamennyien ott a helyszínen, a rendőrség alkalmi pénztárába be is fizették.

A százados elmondása szerint, az új jogszabály bevezetése óta szinte minden külföldi helyben rendezte a bírságot, nem vállalva annak ódiumát, hogy elvegyék a forgalmi engedélyét.

Ugyanis ha a szabálysértést nem ismeri el, vagy nem tudja kifizetni, akkor a rendőr magánál tarthatja a gépkocsi forgalmiját, és a jármű addig nem vehet részt a forgalomban, ameddig a tartozások, illetve a bírság nincs kifizetve. Végezetül Szenti Szabolcs azt is elmondta, a magyar autóvezetőkkel és a külföldiekkel szemben is a hatályos jogszabályok értelmében járnak el, nincs mérlegelési lehetőségük.

 

Olvassa el ezt is!

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával

A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát