Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, nemzeti ünnepünk alkalmából állami kitüntetéseket adott át március 15-én a budapesti Művészetek Palotájában.
„Azok az igaz tettek, amelyek jutalma önmagában van. Amikor nem az elismerés motiválja az embert. Kitüntetést adni akkor jó és hiteles, ha mögötte közösség, és közösségi akarat áll. Egy kitüntetés ugyanis maga a társadalom értékrendjének formálása” – mondta beszédében a miniszter.
Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Balog Zoltán Magyar Érdemrend Lovagkeresztet adott át Szentmártoni Imre /St. Martin/, zeneszerző, előadóművész, szaxofon és pánsíp művész részére.
„Nem a szüleim motiváltak arra, hogy ezeket a fúvós hangszereket válasszam. Már gyerekkoromban nagyon tetszettek a különböző térzenék, katonai és városi zenekarok zenéje, amit legtöbbször ünnepekkor vagy hétvégenként hallhattam, láthattam. Gyakorlatilag nem lehetett onnan elcibálni. Még most is beleborzongok, ha eszembe jut. Ennek okán választottam először a trombitát, ami aztán 12 évig színesítette az életemet. De ezzel párhuzamosan tanultam zongorázni, basszusgitározni és dobolni is. Később pedig a szaxofont választottam.” nyilatkozta St. Martin.
1965 január 21.-én született Hódmezővásárhelyen Szentmártoni Imre néven. Már óvodás kora óta zenél. 10 évig trombitált, majd basszusgitározott, később dobolt.
8 éven keresztül versenyszerűen sportolt, ebben atlétika és főként futball volt, rövid és hosszútávfutásban nyert versenyeket.
1979-1983 -ig vendéglátós szakközépiskolába járt ,már akkor játszott rövid ideig a Boszorkánycsepp Dixieland- ben. 18 évesen váltott szaxofonra.
Jelentkezett a vendéglátó-ipari főiskolára, de nem vették fel, a zeneművészetire viszont igen.
A szopránszaxofon hazai mestere.
Különböző zenekarokban játszott, itthon, külföldön, éjszakai lokálokban, világjáró luxushajón.
Játszott a Névtelen Nullában és az Első Emeletben. 1990-től néhány éven át a Prognózis együttes tagja. Kilépett a zenekarból és felvette a St. Martin művésznevet. 1993 májusától szólókarrierbe kezdett.
Hét zenés színdarab zeneszerzője és zenei rendezője, több reklámfilm szignáljának szerzője volt, a „Hiányzol” című balladája, pedig mind a mai napig kísérőzenéje a Magyar Televízió Csellengők című műsorának.
2006-ben az Égi Vár című lemezen szerepel a Magyar Vízilabda válogatott hivatalos bevonuló zenéje, amely a 2006-os világkupán is felcsendült olimpia bajnokaink döntő meccsei előtt. A „Csillagok, nézz fel!” Kemény Dénes kérésére íródott.
St. Martin nemcsak muzsikájával, hanem fotóival és verseivel is kifejezi azt a belső világot, ami dallamaiban is testet ölt.
Nevéhez fűződik 3 verseskötet, 1 fotóalbum és több mint 80 fotókiállítás saját képeiből.
Koncertjeinek különleges helyszíneket választ: Aggteleki Cseppkőbarlang, Esztergomi vár,Baradla Barlang...
Szülővárosában, Hódmezővásárhelyen is koncertezik. Legutóbb tavaly december elején a Református Ótemplomban adott koncertet: Lelkek érintése címmel.