SportMaccabi Kupa vásárhelyi tájfutókkal

2012. május 30., szerda
 
Maccabi Kupa vásárhelyi tájfutókkal

A pünkösdi ünnepek alatt rendezték meg a Homokháti Maccabi Kupa három napos nemzetközi versenyt Balotaszállás körzetében. A Hódmezővásárhelyi Tájfutó Club  versenyzői is indultak a május 26-27-28-án Mórahalom és Balotaszállás között megrendezett versenyen. 441-en neveztek, kisebbek és idősek egyaránt, az igazi családi sportnak is titulált tájfutásra.  A verseny változatos, érdekes, részletgazdag terepen zajlott, a 3 nap alatt 5 rajthoz állási lehetőség (2 középtáv, ebből egy kiemelt, 1 éjszakai, 1 váltó és egy normáltáv) volt. Érdekességként egy labirintust is le kellett küzdeni.

 

A HTC sportolói közül az idősebbek jó eredményei mellett az utánpótlás korúak közül is többen végeztek a mezőny elején.

 

Eredmények:


Férfiak: 

F40B  1. Dezső Sándor,     

F45B  1. Juhász Gábor,     

F70B  2. Bán Sándor,    

F16B  1. Hetényi Péter,
F15-18C  2. Dezső Gábor, 

                4. Gyöngyösi Viktor,     

F14B  4. Süli Márk,      

F45Br 4. Hetényi Ferenc,  
F50B  5. Csonka Antal.

Nők:  

N18B 1. Bán Zsanett,     

N65B 1. Csorja Ida,   

N16B 4. Molnár Krisztina,  

N50B  4. Hidegné Laták Márta 

 

Olvassa el ezt is!

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
Kapu Tibor Vásárhelyen

Kapu Tibor Vásárhelyen

Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba

Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba

Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás

Kritikus helyzetben van a hódmezővásárhelyi és makói kórházi ellátás

Március 15-től a kórház vezetése nem szervezte meg a betegellátást, egyszerűen nem kötött szerződést az orvosok jelentős részével.
 

És ezt már olvasta?

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott 88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.