KözéletLovakkal és akarással az Aranyossy jó hírét vitték el

2011. szeptember 26., hétfő
 

Hódmezővásárhelyről az Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskolát és Alapítványát 8 fő képviselte a lovasterápiás versenyen, amely arany és ezüst érmékkel tűzdelt fergeteges sikert hozott.

 

 

 

 

 

 

A Magyar Lovasterápia Szövetség a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat védnökségével és támogatásával szeptember 23. és 25. között, immáron hetedik alkalommal rendezte meg Fóton a nemzetközi és hazai Díjlovas Versenyét, valamint ezzel párhuzamosan Lovasterápiás Versenyét.

A Lovasterápiás Versenyen, szombaton és vasárnap ügyességi pályán hiperaktív, tanulásban-, illetve értelmileg akadályozott gyerekek számára önálló lovaglás kerül megrendezésre. A Jámbor Vilmos Emlékverseny keretében csapat-váltóversenyre kerül sor, ahol a versenyzőknek vezetett lovon különböző ügyességi feladatokat kellett végrehajtaniuk. A gyógypedagógiai voltizsálás versenyszámra hiperaktív, tanulásban akadályozott, illetve értelmileg akadályozott gyermekek nevezhettek. A versenyzők lehetőséget kaptak arra is, hogy egy szabadon választott témában lovak közreműködésével bármilyen darabot, mesét vagy történetet adjanak elő.

 

Hódmezővásárhelyről az Aranyossy Ágoston Óvoda, Általános Iskolát, valamint az Aranyossy Ágoston Általános Iskola Alapítványát 8 fő képviselte a lovasterápiás versenyen. A csapat szinte valamennyi versenyszámba benevezett a díjlovaglástól a lovastornáig, szintén neveztek a csapat váltóversenyre és a lovas színi előadásra is

 

Az igazán színes és izgalmas verseny arany és ezüst érmékkel tűzdelt fergeteges Aranyossy sikert hozott. Lovastorna versenyszámban Fazekas Krisztián I. helyezést, Zsótér Dávid II. helyezést, Snóbli Attila IV. helyezést, Kis Ádám V. helyezést, Szabó Andrea II. helyezést ért el.

Kocsis József díjlovaglás versenyszámban V. helyen és lovastorna versenyszámban IV. helyen végzett.

Az Aranyossy csapata az összdíjazásban a II. helyezést érte el a versenyen.

A csapat tagjai: Fazekas Krisztián, Imre Szilvia, Kis Ádám, Snóbli József, Snóbli Attila, Zsótér Dávid, Szabó Andrea, Kocsis József

 

Kissné Hatvani Erika felkészítő tanár a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, beneveztek a lovas színi előadásra is, amelyen a ’Legyetek jók, ha tudtok’ című 1984-es olasz film híres dalára készített lovas koreográfiával szerepeltek.

 

Kapcsolódó videónk ITT!

 

Olvassa el ezt is!

Megújulhat a Városi Könyvtár

Megújulhat a Városi Könyvtár

100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
Folytatás januárban a 10. helyről

Folytatás januárban a 10. helyről

December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
Rolleres balesete Vásárhelyen

Rolleres balesete Vásárhelyen

Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.