Kultúra, oktatásLesz szerdától tanítás a vásárhelyi iskolákban

2012. február 7., kedd
 
Lesz szerdától tanítás a vásárhelyi iskolákban

Ha a szülők úgy látják, hogy nem biztonságos eljutni az iskolába, az iskolabuszhoz, vagy a menetrendszerinti járathoz, akkor igazolással otthon maradhat az iskolás.

 

 

 

 

 

 

Február 7-én kelt levelében B. Nagy László kormánymegbízott azt írta az  önkormányzatok, figyelembe véve a helyi viszonyokat, maguk dönthetnek a tanítási szünet meghosszabbításáról. Hódmezővásárhely és Kistérsége ma délelőtt a rendes tanítási nap február 8-i, szerdai indításáról hozott döntést. „Mindezt nagy körültekintéssel” mondta a Vásárhelyi Híreknek, Balázs József, az önkormányzat Oktatási Csoport vezetője. „Mivel a vásárhelyi iskolákba, köztük a kistérségi Klauzál Általános Iskolába, Erzsébetről, Batidáról, Vajhátról, Kútvölgyről iskolabusszal járnak be, a Tisza Volán igazgatójával történt megbeszélést követően, kértük a Közútkezelőt, hogy még a mai nap folyamán járják végig a hókotrók az iskolabuszt érintő utakat”,  mondta Balázs József. Hozzátette, az iskolások, a középiskolások egy része pedig a folyamatosan hómentesített főútvonalakon, a menetrendszerinti járatokkal utazik.

Az oktatási csoportvezető arra is felhívta a figyelmet, hogy ha a szülők úgy látják, nem biztonságos eljutni az iskolába, az iskolabuszhoz, vagy a menetrendszerinti járathoz, akkor otthon maradhat az iskolás. Szülő által írt igazolással, elfogadott lesz a hiányzás. Ez elsősorban a külterületeken élőkre vonatkozik.

A Hód Menza szerdától ismét biztosítja az óvodások és az iskolások teljes napi étkezését.

Megkérdeztük, a rendes tanítás indítása véglegesnek tekinthető-e? Balázs József válaszában felhívta a figyelmet arra, hogy az időjárástól függ hogy ismét el kell-e rendelni a szünetet a vásárhelyi nevelési-oktatási intézményekben.

 

Olvassa el ezt is!

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.