KözéletLecsó vagy nem lecsó: az itt a kérdés

2012. szeptember 3., hétfő
 

Egész nap szinte minden négyzetmétert kitöltő mosolygó, jókedvű emberáradat hömpölygött végig, amelyhez az utca két oldalán 4-5 méterenként felállított bográcsok álltak „díszsorfalat.”

 

 

 

Fotók: VH

 


Az utca közepén korzózó tömeg önkéntesen vállalta a jó nagy adag füstöt a bográcsok alatti tüzekből, bár a szaglószervek tulajdonosai igazából a felszálló pompás illatokra ácsingóztak. Nemcsak a lecsó hagyományos illata töltötte meg a levegőt, hanem az igen sok helyen különféle egyebekkel, mint például tarhonyával, kolbásszal, rizzsel, húsos szalonnával, tojással tuningolt bográcsokból felszálló ínycsiklandó kulináris élményanyag is. A kóstolójegyekkel pedig a többi érzékszervünk is rámozdulhatott az ügyre.

 

251 bogrács nevezett idén a Szentesi Lecsófesztiválra, a hazaiak mellett nyolc országból érkeztek csapatok, nagyrészt a testvérvárosokból, mondta a helyszínen a Vásárhelyi Híreknek Csatordai Lajos, a szervező Hunor Coop Zrt. kereskedelmi igazgatója.

 

Az elmúlt 11 évben a kis családi szervezkedésnek indult rendezvény mára a régió kihagyhatatlan eseménye lett. Nemcsak a lecsó, hanem a „körítés” miatt is. Kiállítások, Magyar Ízek utcája, kirakodóvásár, gyerekprogramok mellett, színpadi műsorok sokasága szórakoztatta két napon át a vendégeket. Ahogy az képeinken is látszik itt csak mosolygó, vidám emberekkel találkoztunk. És bárhol, bármerre kérdezősködtünk, készségesen segítettek. A Vásárhelyi Hírek meghívásra érkezett szombaton a fesztiválra, és sikerült eltévedni, mire percek alatt egy rendőrségi autóban ülő előzékeny rendőrnő felvezetése „belesegített” minket a jókedvű forgatagba.

 

A szombati főzést Badár Sándor és Szőke András indította, amelyen 5 tonna paprika, 5 tonna paradicsom került a bográcsokba. Az idei Aranyfakanalat a sepsiszentgyörgyi Négyesfogat csapat vitte el. A győztes receptben a hagyományos lecsó mellett házikolbász és padlizsán is nemesbítette a gasztronómiai ínyencséget.

Persze nekünk már nem jutott, de a recept „rekonstruálható” otthoni körülmények között is, csak esetleg a háromszéki házikolbász beszerzése okozhat gondot!

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Elítélték a vásárhelyi szurkálót

Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Liszt lett a rangos verseny győztese

A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon

Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.