Kék hírekLakásában rekedt - kimentették

2017. június 10., szombat
 
Lakásában rekedt - kimentették

Ismét a szükség volt Hódmezővásárhelyen a tűzoltókra, illetve a technikájukra. Segítségükkel az idős nőt a mentők még időben a kórházba tudták szállítani.

 

 

 

 

 

 

Késő éjjel Hódmezővásárhelyről érkezett lakossági bejelentés a szegedi főügyeletre. Egy idős nő elesett a Szabadság téri lakásában, sérülése miatt nem tudott ajtót nyitni a kiérkező mentőszolgálatnak. A város hivatásos egysége gépezetes tolólétra segítségével jutott be a második emeleti lakásba. A beavatkozásnak köszönhetően a mentőszolgálat rövid idő alatt megkezdhette az asszony ellátását.

 

Molnár Krisztina főhadnagy, a megyei katasztrófavédelem főhadnagya a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, a tűzoltók az esetek szinte mindegyikében - függetlenül az emeletektől, a magasságtól - az ablakon keresztül hatolnak be a lakásba, mert a bejárati ajtók befeszítése, betörése jóval nagyobb kárt okozna, mint egy kitört ablaktábla. Mint mondta, nemrég éppen Vásárhelyen a Kertvárosban volt egy ilyen eset, amikor egy anyuka levitte a szemetet, közben a bejárati ajtó meg becsapódott, a lakásban pedig egyedül maradt egy kétéves kisgyerek. A kiérkező tűzoltók arra is ügyeltek, hogy csak akkor törték be az ablakot, miután azt kérték az anyukától, hogy csalja az ajtó elé a picit, nehogy a betört üveg sérülést okozzon.

Molnár Krisztina azt is hozzátette, gyakori az olyan riasztás, amikor a tűzoltók segítségével tudnak csak bejutni, bajbajutott - főként idős - emberekhez. Figyelni kell egymásra, a szomszédokra, gyanút kelthet, ha valaki eltér a megszokott napi életvitelétől.

 

 
 
VH-CSMKI
 

Olvassa el ezt is!

Irány a sereg! - Nyílt Nap Vásárhelyen

Irány a sereg! - Nyílt Nap Vásárhelyen

A Zrínyi Miklós laktanyában szinte piknikezés hangulata volt a délelőtti Nyílt Napnak. Sok mosolygós, csinos katonalány is serénykedett. Képekkel! 
Gázpalackok is robbantak Mártélyon

Gázpalackok is robbantak Mártélyon

Két gázpalack is felrobban Mártélyon, a Községház utcában keletkezett tűzben. A tűzoltók kiérkezésekor két épület égett.
A kerékpárút helyett az úttesten gyalogolt – halálra gázolták

A kerékpárút helyett az úttesten gyalogolt – halálra gázolták

Mindszent és Mártély között egy idős férfi sötétben láthatósági mellény nélkül ballagott az úton, amikor egy autó elgázolta.
Vereség a rájátszás első meccsén

Vereség a rájátszás első meccsén

Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.