KözéletKrucsai Zsanett az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra utazik

2011. július 14., csütörtök
 

Ismét szurkolhatunk a K'Art-Hódiák SE sportolójának, aki alig hogy hazaérkezett a Lille-ben megrendezett Atlétikai Ifjúsági Világbajnokságról, a jövő héten már Törökországban rajtol el.

 

Képünkön Krucsai Zsanett az Atlétikai VB-n.

 

 

 

Július 10-én befejeződött  IAAF Atlétikai Ifjúsági Világbajnokság, amelyen több mint 170 ország sportolói indultak. A VB-n 33 versenyző képviselte Magyarországot. Köztük volt Krucsai Zsanett, aki 7 próbában indult. A világversenyen a 32 indulóból a 17. helyen végzett. Hazaérkezése után a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, a kezdő szám, a gátfutás nem sikerült valami jól és ez aztán kihatott a többi versenyszámban nyújtott teljesítményére is. Ehhez még hozzájárult a nem mindig kedvező időjárás is. Ezt a Magyar Atlétikai Szövetség értékelése is kiemelte. Mint írják, nagyon sok kiemelkedő eredmény született, néhány versenyszámban pedig hihetetlen teljesítményeket értek el a 16 - 17 éves versenyzők, több esetben jobb átlagok születtek, mint két évvel ezelőtt.

Krucsai Zsanett a franciaországi világbajnokság után sem pihenhet, hiszen tagja a Törökországban megrendezésre kerülő EYOF Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra utazó magyar csapatnak. A Fekete Tenger partján fekvő városban július 24-29. között 49 ország 4000 atlétája méri össze erejét.

 

Zsanett  versenyfelkészülésében jelentős segítség, hogy a MOL Tehetségtámogató Program pályázatán tavaly és idén is sportfelszerelésre költhető 150 ezer forintot nyert.

 

Olvassa el ezt is!

A zongorák királya a Péczelyben

A zongorák királya a Péczelyben

Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
Mindenszentek és halottak napja

Mindenszentek és halottak napja

Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Nyert a Kosársuli az egriek ellen

Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
Rádió 1 Vásárhelyen is

Rádió 1 Vásárhelyen is

A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.