
Sajnos megenni nem lehet, de talán nem ez lesz a legfontosabb, hanem az alkotás öröme. A szombati gyerekprogram mellett, régi Karácsonyokat idéző mini kiállítással is segít ráhangolódni az ünnepi készülődésre a Tornyai Múzeum.
Karácsonyi foglalkozásra várják a gyerekeket december 12-én szombaton délelőtt a Tornyai János Múzeumba. Az ünnepi készülődés jegyében régi korok mézesbábjait készíthetik el agyagból az érdeklődők a múzeum formáival.
A Tornyai János Múzeum előtere a régi idők karácsonyi hangulatát idézi meg: december folyamán "százéves" üdvözlőlapokból, ajándékokból, díszekből és gyerekjátékokból látható kamara kiállítás.
December 12-e délelőttjén (kezdés fél 10-kor) a gyerekek a múzeum mézeskalácsformáival készíthetnek huszárokat, szíveket, angyalokat és más mézesbábokat - agyagból.