Kultúra, oktatásKörnyezetünkben rejlő csodák

2018. június 10., vasárnap
 

Április közepén Zoltai Attila tanár, festőművész közel száz alkotásából nyílt kiállítás az Alföldi Galéria Szőnyi utcai szárnyában.

 

 

 

 

 

 

Művészi világában központi szerepet játszik a tükröződés, ezért is kapta a vásárhelyi festőművész kiállítása a Fények játéka címet. A színes képek mellett kontrasztként és egyben újdonságként jelennek meg a monokróm festmények, amelyeket egy I. világháborús pályázat ihletetett és késztetett továbbgondolásra. A közel 100 alkotást felvonultató tárlat azt az állapotot mutatta, ahol jelenleg tart Zoltai Attila.

 

Június 7-én este művészbarátaival adott koncertjével búcsúztatta a két hónapig látogatható kiállítását Zoltai Attila az Alföldi Galériában.

A kiállított anyag legfőbb mondanivalója – fogalmazta meg a festőművész -, hogy amennyiben alaposan megfigyeljük környezetünket, számtalan csodára figyelhetünk fel.

A koncert előtt Zoltai Attila szólt arról is, hogy a képzőművészet mellett az élete másik fontos részét a zenélés adja. Hetente tartanak próbát műtermében, amelyeken a festőművész ecset helyett gitárt és pengetőt ragad kezedébe, s muzsikálnak együtt Bányai Réka énekessel, Bozsér Zsolt billentyűssel, a cajonon (magyarul ’nagy dobozon’) egy afroperui eredetű, fából készült ütőhangszern játszó Szegény Istvánnal és a gitáros Albert Péterrel. A finisszázson a ’60-as, ’70-es évekből a Pink Floydtól a Beatlesig számos népszerű előadó dalát adta elő a Bee Happy formáció.

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

Táborozás 2018

Táborozás 2018

Tizenhét táborába várja nyáron a gyerekeket a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ. Tematikájukban az érdeklődésnek megfelelően igyekeztek összeállítani. 

Kennelre gyűjtenek a vásárhelyi állatvédők

Kennelre gyűjtenek a vásárhelyi állatvédők

Nincs már messze az időpont, amikor megnyithatja kapuit a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete Klauzál utcai állatmenhelye, központja. 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Erdős Péter emlékkiállítás az Alföldi Galériában

Erdős Péter emlékkiállítás az Alföldi Galériában

Csaknem száz alkotás, a festmények mellett akvarellek, grafikák és kerámiák is láthatók a tavaly elhunyt művész emlékére rendezett kiállításon.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.