BulvárKisbabája sírására ébredt fel a kómából

2015. szeptember 14., hétfő
 
Kisbabája sírására ébredt fel a kómából

A 32 éves észak-karolinai Shelly Cawley sürgősségi császármetszésen esett át egy évvel ezelőtt. A nőnek egészséges kislánya született, ám Shelly a beavatkozás után kómába esett és félő volt, hogy nem ébred fel többet. A család kétségbeesett helyzetén egy nővér mentő ötlete segített.

 

 

 

 


A férj, Jeremy Cawley jól emlékszik, milyen tehetetlennek érezte magát, ahogy ott állt eszméletlen felesége mellett az intenzív osztályon, miközben újszülött kislányuk, Rylan ugyanabban a kórházban aludt néhány folyosónyi távolságra édesanyjától. „Az orvosok mindent megpróbáltak, amit csak lehetett, és világos volt, hogy azt gondolják, elveszítik őt ezen a ponton" – mondta a férj.

 

Látva a kétségbeejtő helyzetet, az egyik nővérnek, Ashley Manusnak hirtelen mentő ötlete támadt.

„Nagy támogatói vagyunk a bőrkontaktusnak. Úgy véljük, hogy ez nagyon hasznos a baba és mama számára is, ezért arra gondoltam, ártani nem árt, akkor miért ne próbáljuk meg?" – meséli a nővér, aki elment a kislányért, levetkőztette és óvatosan ráhelyezte az eszméletlen anya mellkasára.

„Reméltem, hogy valahol mélyen Shelly még mindig ott van és érzi a kisbabáját, hallja a hangját, amitől feltámadnak az anyai ösztönei és magához tér" – magyarázza Ashley.

Csakhogy Rylan egy nyikkanás nélkül szinte azonnal elaludt Shelly mellkasán, ezért a nővér az apukával együtt csiklandozni kezdte a babát, sőt, meg is csipkedték, hogy „szóra bírják". Az újszülött piszkálásának 10 percen belül hihetetlen eredménye lett. A kislány felsírt, Shelly pedig reagált rá, az életfunkciói javulni kezdtek.

Shelly egy hét múlva ébredt csak fel a kómából és vehette végre karjába a csecsemőjét, aki – az apa és a kórházi személyzet véleménye szerint – megmentette az anyja életét. A megpróbáltatásokat a kislány és az anyuka is komplikációk nélkül úszta meg.

„Ez az egész egy csoda. Erre nincs más szó" – mondja Manus nővér az egy évvel ezelőtti esetről. Rylan a múlt héten ünnepelte az első születésnapját, mely alakalomból a kis család visszalátogatott a kórházba.

A kislánynak készítettek egy időkapszulát is, amit 18 éves korában kap meg. Ebből megismerheti születése teljes történetét, de Shelly Cawley azt mondja, ő addig úgy sem tud várni, amint Rylan képes lesz megérteni, elmeséli neki, hogy ő mentette meg az életét. 

 
 
Forrás: people.com
 

Olvassa el ezt is!

Új helyszínen lesz a Sportágválasztó

Új helyszínen lesz a Sportágválasztó

A vásárhelyi Nagy Sportágválasztó megrendezése, a manapság kevésbé trendinek számító sportágak vezetői számára is jó hír, talán több fiatalt nyerhetnek meg az egyesületük számára.
Férfi-popsi királyság

Férfi-popsi királyság

A nőknek remek rálátásuk volt a csinos férfifenekekre. Bátran villogtak is velük a tulajdonosaik. Még rendelet is volt arról, hogy meglehet mutatni. Képekkel!

A végére nem meredt energia

A végére nem meredt energia

Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.