KözéletKimagasló vásárhelyi lovas sikerek az országos bajnokságon

2011. október 5., szerda
 

Október 1-jén és 2-án rendezte meg Pátyon, a lovassport egyik hazai fellegvárában, a Bellandor Lovasközpontban rendezték meg a Gyermek és Pónilovasok Országos Szövetsége országos bajnokságát. A bajnokság kétnapos volt, az első napon az elődöntőt bonyolították le, a második napon a volt a döntő. A versenyszámokban az elődöntőben és a döntőben elért összesített eredmény alapján hirdettek eredményt.

 

 

Dél-Alföldi Lovasudvar SE, mindhárom új versenyzője aranyéremmel illetve kupával tért haza a döntőről. Ménesi Dóra díjugratás elődöntőn aranyérmes; Kovács Brigitta ügyességi könnyű kategória elődöntő bronzérmese és Ügyességi Könnyű kategória Országos Bajnoka, Kovács Dorottya: Ügyességi Éves Ranglista I. helyezettje lett. Két utóbbi versenyző kupát kapott.  

 

A Kéktói Ménes versenyzői is remekeltek: Lökös Éva Katalin  az ügyességi könnyű kategóriában mindkét nap II.,  Fejes Kata a díjlovas kezdő „K” kategóriában mindkét nap I. helyezéssel végzett.

 

A legeredményesebb a magán versenyzőként indult Harangozó Ágnes lett, aki díjugratásban két ezüst érem után elnyerte az I. helyezéssel járó kupát, valamint az Év Díjugrató lovasa címet az ezzel járó vándorserleget. A jövőre érettségiző Harangozó Ágnes eredményei alapján részt vehet az Ausztriában 2012 tavaszán megrendezésre kerülő nemzetközi díjugrató versenyen. Dörgő nevű lova is elismerést kapott: elnyerte az Év Ugrólova címet.

 

 

A legnépesebb csapattal, 10 ifjú lovassal a Hódmezővásárhelyi Sportlovasok Egyesülete nevezett. Ők szerezték a legtöbb trófeát: díjlovaglásban 7, ügyességiben 3 alkalommal állhattak a dobogóra.

 

 

Részletes eredmények:

 

BIOTOP Ügyességi lovasverseny kezdő versenyszám

Técsi Nóra (Lina nevű lován)                                       elődöntő: 3. hely        döntő: 7. hely

 

BIOTOP Ügyességi lovasverseny nehéz versenyszám

Lévai Renáta (Mirella nevű lován) elődöntő: 2. hely            döntő: 1. hely

Szakál Delinke (Brandy nevű lován)                         elődöntő: 7. hely        döntő: 5. hely

 

DÍJLOVAGLÁS Kezdő „K” versenyszám

Molnár Blanka (Kolett nevű lován)                           elődöntő: 4. hely        döntő: 2. hely

 

DÍJLOVAGLÁS Könnyű „E” versenyszám

Botyánszki Zsóka (Bronson nevű lován)                  elődöntő: 3. hely        döntő: 3. hely

Ligorovics Márta (Forgószél nevű lován)                  elődöntő: 4. hely        döntő: 5. hely

Sarkadi Petra (Galiba nevű lován)                             elődöntő: 7. hely        döntő: 6. hely

Lévai Renáta (Mirella nevű lován)                            elődöntő: 8. hely        döntő: 8. hely

Szakál Delinke (Brandy nevű lován)                         elődöntő: 11. hely      döntő: 9. hely

 

DÍJLOVAGLÁS Haladó „A” versenyszám

Török Melinda (Aranyági Fárosz nevű lován)          elődöntő: 1. hely        döntő: 1. hely

Sebők Anna (Mázli nevű lován)                                 elődöntő: 2. hely        döntő: 3. hely

DÍJUGRATÁS Nyílt versenyszám

Sebők Anna (Mázli nevű lován)                                  elődöntő: 12. hely      döntő: 9. hely

 

Az ügyességi verseny győztes lovasa, Lévai Renáta elnyerte az „Év ügyességi lovasa” vándorserleget, lova, Mirella pedig az „Év Ügyességi Lova” vándorszalagot.

 

A díjlovaglás haladó versenyszámában győztes lovasnő Török Melinda megkapta az „Év Gyermek Díjlovasa” vándorserleget, lova, Aranyági Fárosz az „Év Díjlovának” járó vándorszalagot.

 

Törökné Kezes Gabriella (Hódmezővásárhelyi Sportlovasok Egyesület) a Gyermek és Pónilovasok Országos Egyesületétől, a gyermek lovassportban végzett kiemelkedő munkájáért különdíjat kapott.

 

Olvassa el ezt is!

Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Tanévi menetrend 2026/2027

Tanévi menetrend 2026/2027

Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.