Kultúra, oktatásKi Mit Tudott ’68-ban Vásárhelyen

2014. október 27., hétfő
 
Ki Mit Tudott ’68-ban Vásárhelyen

A Németh László Városi Könyvtárban október 28-án kedden 17 órától folytatódik a Vásárhelyi Esték sorozata.

 

(A műsor az MTV-ben 1968-ban)

 

 


Talán még néhányan emlékeznek rá, talán sokan látták is 1962. július 24-én este a Ki mit tud? első döntőjének élő közvetítését a Magyar Televízióban. Pillanatok alatt igen népszerű kulturális tehetségkutató műsora volt, amely aztán 1962 és 1996 között - rövidebb- hosszabb kihagyásokkal - összesen tíz adássorozatot ért meg. A versenyzők különböző kategóriákban versengtek egymással. A tehetségkutatóban tűnt fel és szerezte meg első széles közönség előtti sikereit több későbbi közismert előadóművész, énekes, együttes.

 

Mind a Ki Mit Tud?, mind pedig az ott hírnévre szert tett előadók több generáció életének apró, de meghatározó adaléka. Természetesen a tehetségkutató sikere, a helyi kulturális életet is megmozgatta. Hódmezővásárhelyen is.    

 

A Vásárhelyi Estékben fényesi Tóth János, a sorozat házigazdája az 1968-as vásárhelyi Ki Mit Tud? döntőseit látja vendégül egy kis pódiumbeszélgetésre, múltidézésre: Borsos Annamáriát (zongora), Sipka Rózsát (szavalat), Pótári Györgyöt (fuvola), Szappanos Lászlót (Nevada együttes).

Az esten közreműködik még Szögi László (szavalat), Horváth Ildikó (zongora).

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Akiket Ámor nyilai leterítenek

Akiket Ámor nyilai leterítenek

Szerelem, bonyodalom, félreértések és végül a boldog egymásra találás. Ez kell az emberi szívnek, a Koktél Kultúr Kársulat szerint.
Vásárhelyieknek egy hét múlva lehet pályázni hűtőcserére

Vásárhelyieknek egy hét múlva lehet pályázni hűtőcserére

A Dél Alföld három megyéjében összesen 84 millió forint értékben lehet pályázni. Hétfőn startol a hűtőcsere program, de csak a Közép Magyarországon élők számára.
Program a gyermekvállalás támogatására

Program a gyermekvállalás támogatására

Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.