
Hódmezővásárhely környéki földterületeket kevésbé érinti a belvíz, kárigény-bejelentések sem voltak még. Azonban a megye más területei a hét elején túl sokat is kaptak az égi áldásból.
Szerencsére az elmúlt napon az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (ATIVIZIG ) területén nem volt csapadék, azonban így is, csak a tegnapi napon a szivattyúk által átemelt belvíz mennyisége mintegy 769 ezer m3 volt - tájékoztatta Kádár Mihály a Vásárhelyi Híreket.
A védelemvezető helyettes szerint összesen 8 szivattyútelepet helyeztek üzembe, amelyek Csongrád, Hódmezővásárhely, Mártély, Békéssámson, Tiszasziget, Újszentiván, illetve Szentes térségét mentesítik a megnövekedett vízmennyiségtől.
Az elöntött területe nagysága a védelemvezető helyettes tájékoztatása szerint, 15400 hektár, amelyből 7900 ha vetés-szántó. A legnagyobb belvízi elöntés Szentes térségében van, melynek nagysága kis mértékben csökkent, jelenleg 10150 hektár.