Kultúra, oktatásKevés a pályaelhagyó az SZTE-n végzettek között

2011. augusztus 11., csütörtök
 
Kevés a pályaelhagyó az SZTE-n végzettek között

A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) végzettek 83 százaléka három hónap alatt el tudott helyezkedni és elégedett a munkaerő-piaci helyzetével - derült ki az intézmény kutatócsoportja által végzett pályakövetési vizsgálatból. Az online felmérésben 1612 fő válaszait értékelték ki.

 

 

A 2007-ben és 2009-ben az SZTE különböző (nappali, levelező, távoktatásos) tagozatain végzettek mintegy negyede bölcsészettudományi szakon, 16 százaléka pedagógiai, 15 százaléka pedig jogi és igazgatási területen szerzett diplomát. Emellett jelentős azoknak az aránya is, akik természettudományi és informatikai, valamint orvos- és egészségtudományi, illetve gazdaságtudományi oklevelet szereztek. A felmérésből az is kiderült, hogy az egyetemen végzettek 83 százalék három hónap alatt el tudott helyezkedni, fél év alatt pedig már 93 százalék találta meg munkahelyét. A munkával rendelkezők túlnyomó többségét teljes munkaidőben foglalkoztatják, de akadnak, akik saját vállalkozást vezetnek vagy szerződéses munkákat végeznek. A pályakövető vizsgálat szerint az SZTE-n végzettek jelentős része az üzleti szférában dolgozik, ugyanakkor az intézmény képzési szerkezetéből adódóan sokan találtak állást az állami és önkormányzati szektorban is. A válaszadók döntő többségének (82 százalék) munkája kapcsolódik a végzettségéhez - a pályaelhagyók aránya csupán 18 százalék.

 

Olvassa el ezt is!

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
A holland nagykövet a városházán

A holland nagykövet a városházán

Désierée Bonis Hollandia magyarországi nagykövete vásárhelyi látogatása során Márki-Zay Péter polgármesterrel is találkozott.
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
Tűzgyújtási tilalom

Tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napok kánikulája és a csapadékhiány jelentősen növelte az erdőtüzek kockázatát, ezért Csongrád-Csanád vármegyékben a  tűzveszélyes időszakot hirdetnek ki.

 

És ezt már olvasta?

Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.