KözéletKétéves a vásárhelyi Ginkgo Sas Hotel

2012. augusztus 18., szombat
 
Kétéves a vásárhelyi Ginkgo Sas Hotel

2010-ben, pontosan ezen a napon, augusztus 18-án ünnepélyes keretek között  vágták át a nemzeti színű szalagot, amely jelképesen megnyitotta a megyei jogú város első és valóban impozáns négycsillagos szállodáját.

 

 

Képünkön Gyurta Dániel nyilatkozik megérkezésekor a szálloda halljában.

 

 

A Best Western Hotel Ginkgo Sas 90 szobával, minőségi szolgáltatásaival sok vendég számára szerzett meglepő és kellemes benyomásokat.

Azóta a földszinti bár és a közel 100 éves névadó Ginkgo fa szomszédságában található külső terasz, nemcsak a szállóvendégeké, a városlakók egyik kedvelt találkozóhelye lett.


A három, összesen 130 főt befogadó konferenciatermek az elmúlt 2 év alatt olyan rendezvényeknek adtak otthont, mint az Elszármazottak Találkozója, a Magyar Termálenergiai Társaság konferenciája vagy Nemzetközi Radiológiai Konferencia, de az Állattenyésztési és Mezőgazda Napok több programja is itt zajlott, ahogyan a Testvérvárosi Találkozó is a Hódmezővásárhelyi Önkormányzat szervezésében. Továbbá a két év alatt közel félszáz üzleti jellegű rendezvény, családi és céges esemény volt. Rendszeressé váltak a kiállítások, sőt nagysikerű divatbemutató méltó helyszíne is volt.

 

A Ginkgo Sas saját programokkal is várja az érdeklődőket: nagy sikerrel rendezték meg 2010-ben és 2011-ben a szilveszteri mulatságot és rendszeres borvacsoráikon is minden alkalommal valamennyi asztal foglalt.

A hódmezővásárhelyi Ginkgo Sas Hotel, idén márciusban, többek között a szegedi Forrás Hotellel és a budapesti Hotel Continental-lal egy időben kapta meg a magyarországi szállodák legrangosabb díját, a Magyar Turizmus Minőségi Díjat.

 

Vendégként több híresség is díjazta a Ginkgo Sas vendéglátását, vagy szóban vagy  sajátos módon, azzal, hogy visszatértek.

Több hazai és külföldi sportoló és előadóművész járt a vásárhelyi Ginkgo Sasban.

Néhány név: Gyurta Dániel, Risztov Éva, Kemény Dénes, Güttler Károly, a Magyar Paralimpiai Úszó Válogatott . A hazai sportvezetők mellett itt szállt meg Bambang Udaya, az Indonéz Úszószövetség Elnöke, valamint Gideon Sam, a Dél Afrikai Köztársaság Olimpiai Bizottságának elnöke. És nem lehet elfelejteni azt sem, hogy a tavalyi Hódmezővásárhelyen megrendezett Uszonyos- és Búvárúszó VB-n részt vett több ország sportolójának és sportvezetőjének a Sas volt a bázisa.

A városba látogató híresség közül, Eperjes Károly, Hajas László, Kökény Attila, Miklósa Erika, Malek Andrea, St. Martin, Fásy Ádám, Csepregi Éva, Somló Tamás szállt meg a Ginkgo Sas Hotelben..

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Mindenszentek és halottak napja

Mindenszentek és halottak napja

Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
A végére nem meredt energia

A végére nem meredt energia

Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Olga köszöntötte a vásárhelyieket

Olga köszöntötte a vásárhelyieket

Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.