SportKét aranyérmet szereztek a mártélyi íjászok

2012. május 5., szombat
 
Két aranyérmet szereztek a mártélyi íjászok

Április 28-án rendezte meg a szekszárdi Tolnai Tájak Íjász Egyesület a Dél- Dunántúli Régió bajnokság első fordulóját, amelyen a Mártélyi Terep és Vadászíjász Sport Egyesületből két sportoló – Dr. Szabó Rózsa és Oláh Sándor - vett részt.

 

 

 

 


A rendezők – évek óta hagyományosan - a Szekszárd melletti Sötétvölgyben építik fel a pályát, a hegyi terep és az erdő adta lehetőségeket is kihasználva, ezzel viszont nehezítve a versenyzők dolgát. Ez a verseny is 3D vadászverseny jellegű volt, ami azt jelenti, hogy valódihoz hasonlatos állatalakok kerültek kihelyezésre, melynek száma az előnevezők létszámától függetlenül 1 körben 24 darab. A célpontokat takarhatja ág, fatörzs, vagy bármi, ami egy erdőben egyébként is fellelhető.

A versenyre benevezett mindkét mártélyi versenyző azonban ezekkel a nehézségekkel együtt, végeredményként aranyéremmel térhetett haza.

 

Május 19-20-án, szintén ugyanezen a helyszínen kerül megrendezésre az első országos minősítő Grand Prix verseny, amelyre a Mártélyi Terep és Vadászíjász Sport Egyesület 15 sportolója készül.

 

Olvassa el ezt is!

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
Tanévnyitó az MGK-n

Tanévnyitó az MGK-n

Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig

Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.