Kék hírekKésőn érkezett a segítség

2017. május 18., csütörtök
 
Későn érkezett a segítség

Május 17-én az esti órákban Hódmezővásárhelyen, a Zrínyi utcából érkezett jelzés, hogy egy középkorú férfi lakásába nem tudnak bejutni a mentősök.

 

 

 

 

 

 

 

Gyakori, hogy a tűzoltókat nehéz helyzetbe került emberek kimentéséhez hívják. Néhány hete írtuk, hogy Vásárhelyen a tűzoltók az ágyról leesett idős nőt mentettek ki egy Oldalkosár utcai lezárt lakásból. 

Szerdán az esti órákban Hódmezővásárhelyen, ezúttal a Zrínyi utcából érkezett jelzés, hogy egy középkorú férfi lakásába nem tudnak bejutni a mentősök, mert valószínű baj van.

A város hivatásos egysége a bejárati ajtó üvegét betörve jutott be a lakásba. A mentőszolgálat a munkatársai már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

 

Molnár Krisztina a megyei katasztrófavédelem sajtósa a Vásárhelyi Híreknek elmondta, gyakori az olyan riasztás, amikor a tűzoltók segítségével tudnak csak bejutni, bajbajutott - főként idős - emberekhez.

Figyelni kell egymásra, a szomszédokra, gyanút kelthet, ha valaki eltér a megszokott napi életvitelétől. Ilyenkor értesíteni kell a mentőket, vagy a tűzoltókat, mert életet menthet, ha időben érkezik a segítség    

 
 
VH-CSMKI
 

Olvassa el ezt is!

Az öltözőkabin titka

Az öltözőkabin titka

Közvetve hódmezővásárhelyi érintettje is van a fiatal úszók most kirobban szexbotrányának. Okostelefonon rögzítették és kitették a netre az aktust.
Verekedés Vásárhelyen baseball ütővel

Verekedés Vásárhelyen baseball ütővel

Baseballütővel bántalmazta vitapartnerét egy férfi egy hódmezővásárhelyi szórakozóhely előtt. Felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indult ellene eljárás.
 A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

A Kosársuli a 7. helyen zárta a szezont

Véget ért a 2024/25-ös szezon a Vásárhelyi Kosársuli számára. Saša Vejinović csapata 100 pont fölé jutott és főlényes sikert aratott a Sopron elleni visszavágón.

Civil és sportszervezetek kaptak támogatást

Civil és sportszervezetek kaptak támogatást

Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.