Kultúra, oktatásKék-fekete-piros-sárga-zöld

2012. június 9., szombat
 

Ilyen még nem volt! Csak a legnagyobb elismeréssel lehet beszélni a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola szombati Olimpiaköszöntő Sportbemutatójáról.

 

 

 

(Fotók: Varga András - VH)

 

 

 

A lelátókon szinte minden helyet elfoglaltak a szülők, hozzátartozók, hiszen mindenki látni akarta gyermekét. A diákok, az iskola logojával díszített kék pólóban a Hódtói Sportcsarnok két végén, alkalmi tribünökön nézte a programokat. Az összkép szívet melengető volt, az egyenpólóval egységet, a legszebb iskolai tradíciókat, az összetartozás érzetét sugározta.

 

 „Építsünk békés jobb világot a sport, az olimpiai gondolat segítségével” zengett a NOB felhívása a megnyitón, délelőtt 9 órakor. „A mai sportbemutató tisztelgés XXX. Nyári Olimpiai Játékok előtt!” mondta a konferanszié.

 

Elsőként a szeptemberben még az iskolapaddal ismerkedő elsősök mutatkoztak be. Őket követte  6.a osztály kötél és botgyakorlatokból álló bemutatója. Az osztályban több tehetséges sportoló tanul. Köztük a Vásárhelyi Hírek sport tudósításaiban is gyakran olvasható Süli Ákos, aki Országos Diákolimpiai bajnok, az uszonyosok 100m-es gyorsúszó versenyén és ugyanebben a kategóriában 200m-en ezüstérmet szerzett.

Utánuk a 3.a osztályosok Pörgünk, forgunk címmel mutatott be gyakorlatot. Ezt követően a negyedikesek az iskola jótékonysági bálján előadott nyitótáncát mutatták be a sportcsarnok küzdőterén, majd a 2. a-sok következtek. Köztük volt Szabó Bence, aki az Országos Diákolimpián 50m hátúszásban 13.lett.

Következtek a kosarasok: a 3. és 4. osztályosok mutatták be tudásukat, közülük az utóbbi évfolyam a Kenguru Kupában a szegedi területi verseny bronzérmese volt. Zsámolygyakorlatok következtek a 4.b-sek kivitelezésében. Képgalériánkban is jól látható, csak első pillantásra tűnik könnyűnek! A szünet előtt a 4.a -soktól régi tradíciók felelevenítéseként  zászlógyakorlatokat láttunk.

A szünet után Füvesi Sándor edző tanítványaitól önvédelmi sportokból kaptunk ízelítőt.

A program összeállítói gondoltak arra is, hogy a sportbemutatókat egy kis könnyedséggel vegyítsék: a nyolcadikosok báli táncát mutatták be és mint az egyik tablóképünkön is látható, a gondos koreográfus, Baranyi Anett ezen a bemutatón is “őrködött” a táncosai felett.

És még mindig tánc! Az iskolában az idei tanévben először indított aerobic csoport mutatkozott be. A sportbemutatóból természetesen nem maradhatott ki a football sem.

A 7.-8-sok focishow-ja következett. Láttuk annak a csapatnak a tagjait is, akik a diákolimpia döntőjében a 13.helyig jutottak.

Az olimpiát, az olimpiai színeket varázsolták az ötödikesek a Hódtói Sportcsarnok küzdőterére, szó szerint színes szalag show-val. Végül a 7. a-sok lendületes dobbantó szekrénygyakorlatai következtek, egy sor kiemelkedő sportoló közreműködésével. Ott volt Forrai Richárd, aki kick-boksz országos bajnok, taekwondo diákolimpiai második helyezett, Bódai Dániel labdarúgás sportágban korosztályos magyar válogatott. Vándor Tamás 100m-es pillangóúszásban városi és megyebajnok, országos 13. helyezett, Kis Kamilla 100m-es hátúszásban városi és megyebajnok. Terjék Adrián 4x1000m-es váltófutásban városi és megyebajnok, Tóth Ádám 4x100m-es váltóban városi és megyei bajnok, Korom Rita 50m-es gyorsúszásban városi bajnok, megyei 3. helyezett.

A fergeteges hangulatú, egy sportiskolához valóban illő lendületes délelőtt volt, annak záróképe pedig igazi megkoronázása volt nemcsak a sportnapnak, hanem a Szent István Általános Iskola június 4-től, szombatig tartó Tehetséghetének is.        

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hétfői helyzet

Hétfői helyzet

Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.