Kék hírekKannabiszon gyakorolta a növénytermesztést

2016. április 16., szombat
 
Kannabiszon gyakorolta a növénytermesztést

Jogtalanul vett birtokba egy nem használt hódmezővásárhelyi zártkerti szerszámos bódét egy 30 éves helybeli férfi, aki ott kenderpalántákat tartott. Ellene kábítószer-birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

 

 

 

 

A kert tulajdonosa január 8-án tett bejelentést a rendőrségen, hogy ismeretlen tettes a bekerítetlen telkén levő fészert feltörte, majd egy másik lakattal lezárta. Azt levéve a tulajdonos ott kendernövényekre bukkant. A bejelentést követően a rendőrség a helyszínen 120 tő kannabiszt, továbbá kábítószergyanús száraznövényt és növényi magot foglalt le.

 

A nyomozás megállapította, hogy a bűncselekmény elkövetésével a hódmezővásárhelyi Gy. Bence gyanúsítható megalapozottan.

A rendelkezésre álló adatok szerint a 30 éves férfi tavaly októbere és idén január 8-ika között, használta sajátos módon növénytermesztésre a bódét.

 

A férfi kihallgatásán elismerte a terhére rótt bűncselekmény elkövetését. Ellene jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával indult eljárás a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon.

 
 
VH-police.hu
 

Olvassa el ezt is!

Kosársuli győzelemmel indult a rájátszás

Kosársuli győzelemmel indult a rájátszás

A szoros állás egészen az utolsó másodpercekig tartott, végül a Kosársuli nagyot küzdve megszerezte a győzelmet. Egy hét múlva Bonyhádon harcolhatják ki az előrelépést.
Traffipax cunami a magyar utakon is

Traffipax cunami a magyar utakon is

Lehet, hogy nem minden autós fog örülni annak, hogy április 21-én 24 uniós tagállamban, köztük Magyarországon is egyszerre tartanak.az egésznapos sebességellenőrző akciót.
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
Kezdődik a szúnyoggyérítés

Kezdődik a szúnyoggyérítés

Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
 

És ezt már olvasta?

Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.
 
Útban a világhírnév felé
Útban a világhírnév felé Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
 
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.

 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.