SportJobb volt a Honvéd

2013. április 8., hétfő

Jobb volt a Honvéd

Elvesztette rájátszásbeli veretlenségét Budapesten a Kosársuli. A 17. percig vezettek ugyan Cziberéék, de azután a hazaiak úgy támadásban, mint védekezésben felülmúlták vásárhelyi ellenfelüket.

Az előzetes várakozásnak megfelelően (akárcsak a tavalyi két meccsen) nem tudták a vásárhelyiek megfogni a Honvéd két fiatal irányító hátvédjét  - akik tetszés szerint érték el pontjaikat betörésekből, vagy osztották le a ziccerlabdákat centereiknek. Ennek ellenére a Kosársuli - Marinkovic betöréseivel és a tíz perc alatt dobott 6 triplával, amiből Dani egymaga hármat dobott - tartotta magát. A sérülése utáni térdműtétjéből hosszú idő után végre felépült fiatal irányító a 2012/13-as szezonban először kezdett. A  negyed végén a Vásárhely 28-23-ra vezetett.

A második negyed elején a hazaiak is bevágtak gyorsan 4 triplát, és átvették a vezetést (37-34). Erre még sikerült Cziberééknek kettővel válaszolni, és a szerb center is dobott két újabb kosarat - így ismét a Kosársuli vezetett (39-41) A következő 3 percben azután teljes vásárhelyi csőd következett: hiába volt időkérés, hiába voltak a cserék - nem bírt a csapat kosarat dobni. A Honvéd által ebben az időszakban, zsinórban dobott 14 pont lényegében el is döntötte a mérkőzést (52-41)

A szünet után átállt zónavédekezésre a Kosársuli, de hiába. Alig kaptak ugyan Nyilasék kosarat, de vásárhelyi részről csak Marinkovic tudott pontokat szerezni - így nem csökkent a hátrány (62-50). Gyenge és szervezetlen volt a támadójáték, kimaradtak a büntetők, a két újabb tripla is csak szépítésre volt elég. A vásárhelyiek sorra kapták a faultokat is, sokszor nem éppen jogosan. A negyed végére így 16 pontra nőtt a hátrány (71-55).

Az utolsó játékrészben is zónáztak a kék/sárgák - és nem is rosszul. 5 perc alatt mindössze két triplát kaptak, amire 12 ponttal sikerült lerohanásokból válaszolni. Ezzel 10 pontra csökkent a vásárhelyiek hátránya (77-67), de ezt nem sikerült tovább faragni. Marinkovic és Mócsai kipontozódott, de a többiekre is  könnyű szívvel fújtak faultot a budapesti játékvezetők. Sokat elmond az a tény, hogy az utolsó négy percben a Honvéd 13, a Vásárhely csak 2 büntetőt dobhatott. A hazaiak szép lassan növelték előnyüket, ami a végére egészen 18 pontra nőtt (96-78)

Budapesti Honvéd - EnterHód Vásárhelyi KS 96-78 (23-28, 29-13, 19-14, 25-23)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Budapest, 50 néző - vezette: Vida B., Kovács Z., Szabó A.

Kosársuli: Dani 12/12, Czibere 12/12, Vas 10/6, Nyilas 5/3, Marinkovic 23,

csere - Vejinovics 5, Kukla 4/3, Mócsai 2, Schéda 5

dr. Elek András edző: " A Honvéd egyértelműen jobb csapat nálunk, ezért megérdemelten nyert. Dobtunk ugyan 12 triplát, ami fantasztikus teljesítmény idegenben - de csak bravúrkosarakkal nagyon nehéz győzni. Nekünk sem sikerült. Nagy öröm volt számomra Dani Zoli eredményes visszatérése és Marko ponterőssége."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Új néven is sikeresen

A Mártélyi Terep- és Vadászíjász Sport Egyesület hódmezővásárhelyi székhellyel MONOLIT Terep- és Vadászíjász Sport Egyesület néven folytatja tevékenységét 2013-ban. Eredményekkel és képekkel!
Tavaszi kullancsinvázió: nem csak az állat, az ember is veszélyben van!

A baktérium okozta betegségről, a Lyme-kórról - Lyme borreliosisról -  az utóbbi időben sokat hallunk, mivel az ország egész területén előfordul.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.
Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.