MozaikIsmét megjelentek a telefonos csalók

2017. augusztus 27., vasárnap
 
Ismét megjelentek a telefonos csalók

Az elmúlt időszakban ismét megszaporodtak az úgynevezett „telefonos csalások”. Az általában ismeretlen számról, barátságos, meggyőző hangon bejelentkező telefonálók valamely mobilszolgáltató, vagy szerencsejáték szervező cég nevében hívják a későbbi áldozatokat és arról értesítik őket, hogy nagyobb összeget nyertek.

 

 

 

 

A nyereményéhez azonban csak akkor juthat hozzá a hívott fél, ha a megjelölt telefonszámokra feltölt egy kódot. Ez a számsor azonban egy telefonkártya feltöltését szolgálja. Előfordul, hogy a nyereményhez jutás feltételeként elkérik a bankkártya számát, ellenőrző kódját azzal az indokkal, hogy ezek az adatok a nyeremény átutalásához szükségesek.

Voltak olyan esetek is, amikor nem nyereményt ígértek a csalók, hanem a nyugdíjbiztosító munkatársának kiadva magukat pénzvisszafizetés ürügyén kérték el a sértett bankszámlájának az adatait, amelyeket aztán internetes vásárlásokra használtak fel.

 

Egy másik bevett csalási forma, hogy valamelyik telefontársaság ügyintézőjeként a telefonáló arra kéri a hívott felet, hogy a készülék nyomógombjainak segítségével üssön be egy úgynevezett migrációs kódot a telefonba, mert ellenkező esetben megszűnik a sértett előfizetése. A kód, ugyanúgy, mint a nyereményjátékos csalások esetében, egy telefonkártya feltöltésére szolgál.

 

A hasonló esetek elkerülése érdekében fontos tudni, hogy:

  •  -Egyetlen mobiltelefon-szolgáltató sem rendez ilyen nyereményjátékokat, a szolgáltatásaikkal összefüggő nyereményekért pedig nem kell fizetni.
  • - A hivatalos szerencsejáték szervező cégek nem hirdetnek mobiltelefonos, pénzfeltöltős nyereményjátékokat!
  • - Soha ne adja meg ismeretlen telefonálóknak személyes, illetve banki adatait (PIN kód, számlaszám, jelszó, bankkártya adatok)!
  • - Amennyiben ilyen hívást kap, kérje el a hívó elérhetőségét vagy kérjen későbbi visszahívást. Ez idő alatt a mobilszolgáltatók ügyfélszolgálatán ellenőrizze le a hívás valóságtartalmát,
  • - Jegyezze fel a hívás időpontját, és tegyen bejelentést a rendőrségen,
  • - Írják le a hívó által bemondott nevet, az általa használt és a feltöltésre megjelölt telefonszámokat, mert ezzel segítik a rendőrség felderítő munkáját.
 
 
VH-ORFK
 

Olvassa el ezt is!

Országos rekord Szikáncson

Országos rekord Szikáncson

Magyarországon a napi maximumhőmérsékleti rekord megdőlt vasárnap délután: a Hódmezővásárhelyhez tartozó Szikáncs állomáson rögzítették.
Kedvelt tanár kevésbé kedvelt kérése

Kedvelt tanár kevésbé kedvelt kérése

Szexuális tartalmú üzenetet küldött 16 éves diákjának az egyik patinás vásárhelyi középiskola tanára az interneten. Egyik napról a másikra elment Vásárhelyről.
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.

 
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre Az eszközbeszerzések azt a célt szolgálják, hogy az MH modern, ütőképes erőt képviseljen, felkészült legyen minden kihívásra - mondta a honvédelmi miniszter.