SportIsmét elstartol a Teljesítménytúra és a Maraton

2018. szeptember 14., péntek
 
Ismét elstartol a Teljesítménytúra és a Maraton

Szeptember 16-án, vasárnap nyolcadik alkalommal rendezik meg a Mártélyi Üdülőkörzetben a Dél-Alföld legnagyobb túrakerékpáros találkozóját, Bodnár Bertalan Teljesítménytúra és Maraton néven.

 

 

 

 

 

A 2011-ben rendezett első verseny népszerűségére jellemző, hogy az akkor 220 résztvevő, mára több mint félezresre duzzadt, és a Vásárhely és vonzáskörzete mellett, az ország minden részéből érkeznek kerékpárosok. 

A verseny egyik kuriózuma, hogy a távok végig a Mártélyi Tájvédelmi körzet területén haladnak. A túra résztvevői a Bodnár Bertalan Természet- és Környezetvédelmi Oktatóközponttól indulnak és ide is térnek vissza.

 

A minden évben remek szervezésű, jó hangulatú versenyt a Hungarian Flyers Kerékpáros Klub lelkes és fáradhatatlan tagjainak lebonyolításában, már nyolcadik éve az Önkormányzat, a Hódmezővásárhelyi Gyermekegészségügyért Alapítvány és több vállalkozó és magánszemély szponzorálja.

Szeptember 16-án lesz Mártélyon a Bodnár Bertalan Teljesítménytúra és Maraton, amely az előző évi visszajelzése alapján, az igényekhez igazították.
Térkép alapú és vezetett változat között választhatnak a kerékpárral vagy gyalogosan túrázni vágyók. 
Továbbá, a díjkiosztó előtt, gyermekkerékpár versenyt is rendeznek.

 

Ezek mellett lesz ismét Kalandtúra, amellyel a kisgyermekes családoknak játszva adják át környezetünkkel kapcsolatos ismereteket, továbbá a Nordic Walking kedvelők is teljesíthetik a túrát.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Színes ősz házon belül és házon kívül

Színes ősz házon belül és házon kívül

Kezdődik a bérleti szezon, de a művelődési központon belül megrendezett események mellett több szabadtéri programra is várják a látogatókat.
Majdnem meghalt egy 11 éves kisfiú

Majdnem meghalt egy 11 éves kisfiú

A mellkason szúrt kisfiú, látva, hogy vérzik, erős fájdalmai ellenére telefonon értesítette a segélyhívót, majd kitámolygott a házból az aszfaltos út irányába.
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban

Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban

Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
Már csak a 10. helyen a Kosársuli

Már csak a 10. helyen a Kosársuli

A visszatérő Borbáth Balázs ponterős játéka ellenére 90-81-re kikaptak a csabaiaktól, akik így a Hepp-kupa után ismét győzelmet ünnepelhettek a Kosársuli ellen.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 
Idén is jön a város Mikulása
Idén is jön a város Mikulása Hódmezővásárhely Önkormányzata a tavalyi évhez hasonló összegben idén is hozzájárult a városi fenntartású óvodák játékvásárlásához.