KözéletIsmét a bajnokság élén a HLKC csapata

2012. január 16., hétfő
 
Ismét a bajnokság élén a HLKC csapata

Áncsán István Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club elnöke tavaly októberben mondta,  a Csongrád Megyei Női Felnőtt Bajnokságban egy, fiatal, saját nevelésű sportolókból álló csapatot indítanak, amelynek elsődleges célja a rutinszerzés a felnőtt mezőnyben.

 

 

 

 

A kézis lányok eddig rácáfoltak az elnök óvatos megfogalmazására, hiszen a 9 fordulóból eddig csak két vereség, egy döntetlen és öt győzelem a mérleg. A hatodik pedig most hétvégén esett, amikor vasárnap a 9. fordulóban a Bordány Szövetkezeti SK csapatát fogadták a Hódtói Sportcsarnokban.
A 4. fordulóban, idegenben már  sikerült nyerni a bordányiak ellen, és a tabellán elfoglalt helyezés alapján is egyértelmű hazai sikert várt a csapat, tájékoztatott Áncsán István elnök  Sérüléseiből Wöller Krisztina kivételével mindenki felépültek, így Sipterné Ottlik Julianna számára nem jelentett gondot a csapat összeállítása.
A HLKC-s lányok végig vezették a találkozón, kisebb megingások, bizonytalanságok ugyan akadtak, de – az elnök véleménye szerint - a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. A vásárhelyi gárdához  hasonlóan fiatal játékosokból álló Bordány végig teljes erőbedobásra késztette lányokat, de a mérkőzés vége felé már a cserejátékosok is pályára léphettek.


HLKC – Bordány  Szövetkezeti SK.   31 – 26 (16-11)

HLKC: Molnár – Sajtos 4, Tószegi 8, Forrai 9, Szabó 2, Olasz 3, Vass 4 Cs: Tóth (k), Fürcht, Kovács 1, Krumesz, Blaskovics, Fehér, Domján


A 10.forduló  január 21.-én, szombaton 17.45-kor lesz az Algyői Sportcsarnokban a Sándorfalva csapata ellen.



A keret tagjai: Baloghné Tóth Orsolya kapus Tószegi Krisztina, Blaskovics Gertrúd, Kovács Mónika Szabó Patrícia, Olasz Andrea, Molnár Mónika, Vass Nelli, Sajtos Dzsenifer, Sztancsik Rozália Krumesz Regina, Wöller Krisztina és Forrai Dóra.


A bajnokságban 6 csapat vesz részt, a Hódmezővásárhelyi LKC, a Sándorfalva SK, a Bordány Szövetkezeti SK, a Hódmezővásárhelyi SK, Szentes és a bordányi Seni Girls SE. Az őszi és tavaszi alapszakaszban a csapatok négyszer találkoznak egymással, ezt követi az első négy csapat rájátszása, melynek győztese jogot szerezhet a 2012/2013-as évben az NB2 osztályban való indulásra.

 

Olvassa el ezt is!

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
Megújulhat a Városi Könyvtár

Megújulhat a Városi Könyvtár

100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...