Kultúra, oktatásInformatikai fejlesztés a Bethlenben

2011. augusztus 27., szombat
 
Informatikai fejlesztés a Bethlenben

A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúrális fejlesztés címen benyújtott nyertes pályázat eredményeként közel 28 millió forintos támogatást használhattak fel.

 

 

 

Mint arról (július 26-án) írtunk 70 számítógép, több interaktív tábla, a fogyatékkal élő fiatalokat segítő hardver- és szoftvercsomagok, valamint még jelentős informatikai fejlesztés volt a hódmezővásárhelyi Ótemplomi Református Egyházközség fenntartásában működő Bethlen Gábor Református Gimnáziumban és a Szőnyi Benjamin Református Általános Iskolában. A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében meghirdetett, A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése támogatására címen benyújtott nyertes pályázat eredményeként közel 28 millió forintos támogatást használhattak fel. Ebből a Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium 18 millió 342 ezer értékben, míg a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola 7 milliós értékben korszerűsíthette oktatás-informatikai eszközeit. Összesen 15 darab interaktív táblát és tartozékait, továbbá 70 db asztali számítógépet és 2 darab SNI (Sajátos Nevelési Igényű) iskolai csomagot szereztek be.

Az augusztus 26-án délután, a gimnázium olvasótermében tartott projektzáron elhangzott, a XXI. századra jellemző infokommunikációs technológiai fejlődésre, a modern technikai eszközök használatára a tantestületek képzéssel készülhettek fel a tanévkezdés előtt.

A projektzárón a két iskola igazgatói tájékoztatták a meghívottakat, majd szaktanárok és hetedikes diákok egy csoportja használat közben bemutatta az interaktív táblát.

 

Olvassa el ezt is!

Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.

144 műalkotás az Alföldi Galériában

144 műalkotás az Alföldi Galériában

Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

A Hódmezővásárhely és Orosháza közötti pályakarbantartással több perces késéseket okozó sebességkorlátozásokat szűntetnek meg.
 

És ezt már olvasta?

Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.