Kultúra, oktatásIn vino veritas

2012. augusztus 18., szombat
 
In vino veritas

Péntek délután fél ötkor a VIII. Bor – és Pálinkafesztivál keretein belül idén is döntöttek a megtisztelő „Vásárhely Bora” cím nyerteséről, amelyet dr. Kószó Péter alpolgármester adott át, a fesztiválon részt vevő kilenc pincészet által nevezett, több mint húsz féle bora egyikének.

 

 

 

 

A nyertes pincészet a szekszárdi Tringa Borpincészet 2007-es Cabernet Sauvignona lett, melynek fő jellemzője, hogy Szekszárd-görögszói, dűlőszelektált szőlőből készült bor. Rendkívül koncentrált, piros bogyós illattal, tömör, gazdag, tartalmas ízzel, dús tanninokkal. Hosszú utóíz, kellemes, árnyalatnyi tölgyfahordós jelleg érezhető. A nagy ünnepek bora. Vadételekhez, pörköltekhez, sültekhez javallott a fogyasztása, 17-18 °C-on.

 


 

 

 

Az idei díjazás három különböző kategóriában történt: külön kapott arany oklevelet a vörösborok kategóriájának nyertese, a rosé borok, valamint a fehér borok nyertese.

Ahogy a 2011-es évben a Koch borászat 2009-es Cabernet Sauvignon bora nyerte el a „Vásárhely Bora” díjat, idén is egy Cabernet Sauvignon nyerte el a zsűri tetszését, annyi különbséggel, hogy az idei nyertes bor 2007-es évjáratú.

A pincészetről érdemes tudni, hogy egy kis, családi vállalkozás – 7 hektár szőlő területtel, a szekszárdi dombtetőn, Kerékhegyen, a történelmi borvidék egyik legszebb és legjobb talaj adottságokkal rendelkező részén található. Az időjárási viszonyok főként a vörösbort adó szőlőfajták termelésének kedveznek. Boraikat leginkább maguk által termelt minőségorientált termelési technológiával, kiváló minőségű szőlőből termelik.

 

A Tringa pincészet kiváló vörösborán kívül, díjazásban részesült még Hollókői Mihály Családi Pincészetének Sárga Muskotálya, a 2011-es évjáratú Cserszegi Fűszeres az Ungerbauer Családi Borpince által nevezett bor, a tavalyi év nyertes Koch borászatának Cabernet Sauvignon és Cserszegi Fűszeres bora 2011-ből, valamint a Farsang Pincészet 2009-es Cabernet bora.

 

 

 
 
Nagy Renáta
 

Olvassa el ezt is!

Különleges vendég Vásárhelyen

Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 

És ezt már olvasta?

Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.