Kék hírekIllegális vadászat, elmaradt trófeabírálat

2017. április 1., szombat
 
Illegális vadászat, elmaradt trófeabírálat

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség tizenegy magyar állampolgárral szemben emelt vádat, akik 2010 júliusa és 2011 szeptembere között Magyarország területén illegális vadászatokat szerveztek külföldiek számára.

 

 

 

 

A vádirat szerint a vadászatokat két vádlott szervezte, a többi vádlott szállítóként, résztvevőként működött azokban közre. A svájci, francia, olasz, osztrák, dán és német sértettek őzbakra kívántak vadászni, az elejtett bakok trófeáit pedig haza kívánták vinni.

 

A vádlottak hét vadászat során korábban zárt térben tartott, ivartalanított őzbakokat vittek közvetlenül a vadászat előtt az elejtés helyére, amiről a külföldi vadászoknak nem volt tudomásuk.

A trófeákat a vádlottak nem vitték a trófeabíráló bizottság elé hivatalos bírálatra, így azok felett a külföldi vadászok rendelkezési jogot nem szerezhettek. A külföldiek az elejtett vadak után abban a hiszemben fizettek a vádlottaknak, részben közvetítőn keresztül, hogy a trófeák hivatalosan megilletik őket. A vadászatok jogszerűtlen mivoltának leplezése érdekében a vádlottak a sértetteknek hamis lőjegyzéket, illetve trófeabírálati lapot adtak. A sértetteknek okozott kár mintegy 119 millió forint.

 

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség a vádlottakat jelentős, illetve nagyobb kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével, közokirat-hamisítás bűntettével és hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolja. A vádlottak bűnösségének kérdésében a Hódmezővásárhelyi Járásbíróság fog dönteni.

 

A Vásárhelyi Hírek információi szerint egy dán vadászati magazin írt a - feltételezett - történtekről. Ennek hatására tettek lépéseket a hazai vadászati hatóságok.

 

Az ügyben nem érintettek a hódmezővásárhelyi vadásztársaságok, a vádiratban leírt 7 évvel ezelőtti vadászatok Békés megyei vadászterületeken történtek.

 
 
Forrás: Csongrád Megyei Főügyészség
 

Olvassa el ezt is!

 Teljesen új műsorral Vásárhelyre érkezik az Eötvös Cirkusz

Teljesen új műsorral Vásárhelyre érkezik az Eötvös Cirkusz

Az egész családnak ajánlható! A meghirdetettel ellentétben új helyszínen, a Kaszap utcában, a Family Centerrel szemben az üres területen lesznek.
Háromnapos lesz a kiállítás

Háromnapos lesz a kiállítás

Szombaton este lesz a zárás. A tavalyihoz képest idén két héttel korábban rendezik az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat.
Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.