SportIdegenben győzött a Kosársuli

2015. december 13., vasárnap

Idegenben győzött a Kosársuli

Megszerezte negyedik sikerét a bajnokságban a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgák 15 pontos hátrányból fordítva, fantasztikus végjátékkal szerezték meg első idegenbeli sikerüket az Óbudai Kaszások csarnokában.

Fej-fej mellett haladtak a gárdák az első 5 percben, Vas és Csorvási termelte a vendégpontokat. (9-9) Ezután Krasznaiék vették magukhoz az irányítást, de csak átmenetileg. A második negyedre ugyanis már a Kosársulinál volt a soványka 1 pontos előny.

Két perc után Varga Dániel törte meg a csendet, amit újabb közelivel fejelt meg. (23-28) Nem bírtak egymással a gárdák: ismét közelebb jöttek a Kaszások, sőt Takács tripláival fordítottak. A vezetés megtartásában fontos szerepe volt az ekkor már 15 pontnál járó rutinos Gorskinak. A periódus második felében rövidzárlat következett be dr. Elek András fiainál, amit Sebők két trojkával igyekezett kihasználni. 10 egységgel tudtak meglépni, ami a félidőig főleg a vásárhelyi nevelésű Kováts Róbertnek köszönhetően nőtt tovább.

49-38-nál kezdődött a harmadik 10 perc, de tovább nőtt a különbség. Az elsősorban a palánk alatt otthonosan mozgó Gorski bevágott egy hármast. (56-42) A kék-sárgában Csorvási tartotta a lelket, ami azonban csak a tisztes távolságban maradásra volt elég. A vásárhelyi center mellé Wirth zárkózott fel, de ellenfeleik folyamatosan visszaverték a felzárkózási kísérleteiket. A beálló Varga Dániel ketteseivel viszont tíznél kevesebbre olvadt a hátrány a zárójátékrész előtt. (67-58)

Pavlovic góljaival feléledt a vendég remény: 8 perc volt hátra és csak 5-öt kellett ledolgozni a Hódmezővásárhelynek. Ráadásul Vas vágott egy trojkát, Horváth passza után pedig Csorvási egy kettest, ami után már 67-67 állt az eredményjelzőn. Majd Pavlovic percei következtek, két kettest húzhattak be a statisztikusok a neve mellé. Az időkérés sem segített a Kaszásokon: Vas három büntetőjével már 76-70-re vezettek a vásárhelyiek. Felváltva estek a kosarak, de Varga Zalán hárompontosa után már érezni lehetett, hogy nem a budapestieké lesz a győzelem, amit végül 86-92 arányban a Vásárhelyi Kosársuli szerzett meg.

Óbudai Kaszások - Vásárhelyi Kosársuli SE 86 - 92 (23-24, 26-14, 18-20, 19-34)

NBI B csoport, alapszakasz VIII. forduló vezette: Jurák K., Tóth K. és Sabáli L.

Budapest, Kaszás Csarnok, 50 néző.

Kosársuli: Vejinovics -, Horváth 3/3, VAS 16/9, VARGA D. 12, CSORVÁSI 20,

csere:  Kis Molnár -, WIRTH 26/9, PAVLOVIC 10, Varga Z. 5/3, Czibere -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Szinte reménytelen helyzetből arattunk óriási győzelmet. Idegenben fantasztikus dolog 15 pontos hátrányból nyerni. Végre megvan az első vendégsikerünk!”

Jövő szombaton a Honvédot fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Forrás: Kosársuli

A Magyar Atlétikai Szövetség elismerése

December 11-én a nemzetközi eseményeken sikeresen szerepelt Szűcs Noémi és edzője Héjja Antal a szövetség által adományozott díjat kapott.

In memoriam Bán Sándor

Tudjuk, hogy aki megszületik, az egyszer el is távozik a földi létből. Az ember mégsem veszi könnyen tudomásul ezt a tényt, főleg akkor, amikor olyan ember ment el közülünk, akit nagyon sokan ismertek és szerettek.
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok

Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.