SportHúsz gólos különbséggel győzött a HLKC

2018. október 9., kedd
 
Húsz gólos különbséggel győzött a HLKC

Az előzetes várakozásoknak megfelelően sima mérkőzésen tartották itthon a két pontot a szombati, Makó elleni mérkőzésen a Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club csapata az NBII felnőtt bajnokságban.

 

 

 

 

 

 

A HLKC honlapján olvasható beszámoló szerint, kicsit foghíjas csapattal álltak fel, hiszen ezúttal sérülés miatt Nagy Emese és Klemm Kata is hiányzott, így az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak.


A vendégcsapat dolgát az első félidőben alaposan megkönnyítették a vásárhelyiek, türelmetlen, kicsit kapkodó támadásbefejezéseikkel nem sikerült kialakítani azt a különbséget, amit elterveztek. Sajnos újra visszaköszönt az első két forduló kardinális problémája a rengeteg kihagyott helyzet képében. Ettől függetlenül már az első játékrészben 7 gólos előnyt szereztek (14-7), de a szép számú közönségüket ekkor még nem sikerült teljesen kiszolgálni jó játékkal.


A második félidőben aztán más sebességi fokozatra kapcsoltak, amit a makóiak már nem tudtak követni. A 7 gólos előnyből 15 perc alatt 14 lett (45. perc 24-10). Gyakorlatilag tetszés szerint érték el góljaikat, főként a lerohanásuk működött egészen jól. A HLKC védelme is jól dolgozott, szinte folyamatosan passzív játékra kényszerítették a vendégeket, ezekből pedig villámgyors akciókat vezettek. A meccs vége már igazi örömjátékot hozott, Dankó Ervin vezetőedző pedig több felállási formációt is kipróbálhatott. Az utolsó 10 percet egy 10-2-es etappal zárták le, ennek megfelelően húsz gól fölé nőtt a különbség a két csapat között.

 

Hódmezővásárhelyi LKC – Makó KC 36-15 (14-7)

NBII Dél-keleti csoport női felnőtt bajnokság – 3. forduló

Balogh Imsi spcs. – 150 néző
Jv: Lengyel Vivien, Demus Mónika
 

HLKC: Ádász – Blaskovics 2, Szabó 3, Lukács 2, Balogh 2, Török 7, Becsei 9, Cs: Áncsán, Kovács, Székesi 2 Kandó, Bálint 3, Horváth 6

 

Dankó Ervin vezetőedző: “Csapatom végig koncentráltan kézilabdázott, aminek nagyon örülök. Sok elemben még fejlődnünk kell, de dolgozunk rajta”.

 

A bajnokság következő fordulójában, október 13.-án a tabellán 11. helyen álló Gyomaendrőd vendégeként lép pályára a HLKC Felnőtt csapata.

 

 

Olvassa el ezt is!

Tornyai alkotó szellemisége nyomán

Tornyai alkotó szellemisége nyomán

Az Őszi Tárlat megnyitójára érkező művészeket és a helyi alkotókat hívta találkozóra a mártélyi alkotóházába a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. Képekkel.
A vásárhelyi úszók is letették a névjegyüket

A vásárhelyi úszók is letették a névjegyüket

Joggal lehet büszke Bán Sándor vezetőedző a tanítványaira – hasznos és tanulságos világeseménnyel lettek gazdagabbak a versenyzők.
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra

A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.
 
Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában
Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Közös kiállításon mutatkozik be a Magyar Képzőművészeti Egyetem két oktatója, a vásárhelyi Szabó Klára Petra Tornyai-plakettes képzőművész és Erős Apolka Munkácsy-díjas szobrászművész.