KözéletHúsz éves igény valósulhat meg a Kertvárosban

2016. március 10., csütörtök
 
Húsz éves igény valósulhat meg a Kertvárosban

Civil kezdeményezésre aláírásgyűjtés indult Hódmezővásárhelyen annak érdekében, hogy templom épülhessen a Kertvárosban.

 

 

 

 

Fotó: VH

 

 

 

A Kertvárosban, a Fórum ABC előtt felállított standnál ma délelőtt kiderült, hogy már néhány hete el is kezdődött a kampányolás és több százan alá is írták az íveket.

 

A március 10-én tartott sajtótájékoztatón továbbá az is kiderült, hogy nem újkeletű a templomépítés terve, hiszen már 1994-ben felvetődött az ötlet- mondta Kószó Péter.

A vásárhelyi alpolgármester azt is elmondta, az Önkormányzat nyitott a kezdeményezésre, jóllehet még nem tartanak ott, hogy akár költségekről, vagy tervekről szó eshetne. Az is elmondta, a helyszín megválasztása - az Ipoly és a Hóvirág utca sarkán lévő üres önkormányzati tulajdonú zöldterület - alkalmas lenne egy templomnak. Az is mellette szól, hogy alig néhány méterre van a Kertváros Katolikus Általános Iskola, ahol több százan tanulnak.

 

A Vásárhelyi Hírek megkérdezte, mivel a templom építésének ötlete érezhetően felerősítette egy posta létesítésének igényét, várható-e elmozdulás ebben a témában is?   

Az alpolgármester elmondta, jogosnak tartja és a már évtizedes igényről tudnak, már többször is - úgy tűnik hiába - jelezték a Magyar Posta felé, nekik kell megtenni a további lépéseket. Hozzátette, a Kertvárosban létesített Gyógyszertár is évek hosszú során át zajló küzdelem eredménye volt.   

 

A templom megépítése - ha a beruházásnak a fedezete is meglesz - valószínű könnyebbnek ígérkezik, hiszen nemcsak a vásárhelyi Önkormányzat nyitott az ötletre, hanem a Szeged-Csanádi Egyházmegye is, amely a napokban hivatalosan is átadott, felújított egykori Corvin iskola épületével kibővített katolikus általános iskolának a fenntartója is. 

Az aláírások gyűjtése, - amelyhez ott helyben csatlakozott Kószó Péter és Hegedűs Zoltán alpolgármester, illetve Benkő Zsolt önkormányzati képviselő - csak erősíti a szándék komolyságát.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Péczelys növendék országos sikere

Péczelys növendék országos sikere

A másfél éve kürtöt tanuló Lőkös Bálintnak ez volt élete első versenye, két nap, kétszer kellett fellépnie. Összesen 30 növendék jutott az országos döntőbe.
Migrációs válsághelyzetet hirdettek

Migrációs válsághelyzetet hirdettek

Megnövekedett Vásárhely utcáin a hátizsákos katonai egyenruhások száma. Ez egy friss intézkedés jele. Ismét erősödhet a migránshullám.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 30. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Vásárhely kimaradt

Vásárhely kimaradt

Kihirdették a Versenyképes Járások Program nyerteseit. Mártély, Mindszent, Székkutas megnyerte a benyújtott 500 millió forintos közös pályázatát.
 

És ezt már olvasta?

Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt Márki-Zay Péter szerint egyértelmű politikai diszkrimináció történt nemcsak Hódmezővásárhellyel, hanem öt másik kisebb településsel szemben is.
 
Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán
Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán Megfékezték a tüzet hétfőn Hódmezővásárhely-Batidán, a lángok - a drónos magassági mérés szerint - végül 93 hektár gyepet, tarlót érintettek.
 
Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak
Új parancsnoka van a vásárhelyi dandárnak Augusztus 9-én a dandárparancsnokság állománygyűlésén új parancsnok vette át a csapatzászlót és az alakulat vezetését a hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós-laktanyában.