GazdaságHódmezővásárhelyi díjazottja is van az idei Magyar Termék Nagydíjnak

2011. szeptember 1., csütörtök
 
Hódmezővásárhelyi díjazottja is van az idei Magyar Termék Nagydíjnak

A fogyasztók bizalommal tekintenek a Magyar Termék Nagydíj védjegyet viselő termékekre, amelyek a minőségtudatos szemléletet, termékbiztonságot szolgálják, és sajátos eszközeivel a minőséget támogatják.

 

 

Képünkön Mészáros Antal középen a díjátadás után

 

 

Az idén 37 pályázó 39 pályázata kapta meg a Magyar Termék Nagydíj elismerést,  amelyet szeptember elsején, csütörtökön adtak át a Parlamentben a Gazdaság Ünnepe alkalmából.

A Magyar Termék Nagydíjak mellett nívódíjakat és a különdíjakat is átadtak.

A minőségtudatos szemlélet elterjesztését célzó pályázatot az idén tizennegyedik alkalommal hirdette meg az Industorg Védjegyiroda Minőségügyi Kft., a Magyar Export-Import Bank Zrt., a Magyar Export Biztosító Zrt., a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, a TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a TÜV Rheinland InterCert Kft., a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal szakmai támogatásával.
Az ünnepségen Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke köszöntőjében elmondta, hogy a fogyasztók bizalommal tekintenek a Magyar Termék Nagydíj védjegyet viselő termékekre, amelyek a minőségtudatos szemléletet, termékbiztonságot szolgálják, és sajátos eszközeivel a minőséget támogatják. A kormány az Új Széchenyi Tervben a hazai termelőkapacitások növelését tűzte ki célul, és a Magyar Termék Nagydíj pályázat céljai pedig egybe esnek az Új Széchenyi Terv prioritásaival. Erős és sikeres Magyarországhoz elengedhetetlen a patrióta gazdaságpolitika, és az európai szinten is versenyképes hazai vállalatok létrejötte - tette hozzá Latorcai János.

 

A Magyar Termék két díját is elnyerte a hódmezővásárhelyi székhelyű  CSOMIÉP Beton és Meliorációs Termékgyártó Kft. Az egyik díjat az ÖMA Beton nevű termék kapta, a másik elismerést a cég trapézszelvényű könnyített árok- és mederburkoló elemcsaládjáért kapta. Az elismeréseket Mészáros Antal ügyvezető igazgató vette át a Parlamentben.

 
 
B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.