KözéletHódmezővásárhelyen a járási hivatal új helyre költözött

2015. október 11., vasárnap
 
Hódmezővásárhelyen a járási hivatal új helyre költözött

A korábbi nyitva tartás szerinti ügyintézés október 13-án, kedd reggeltől már az új helyen, az  Ady Endre u. 14. szám alatt folytatódik. A járási hivatalnak otthont adó, megújult épület és benne az új, 14 munkaállomásos kormányablak hivatalos átadására október 16-án kerül sor.  

 

 

 

 

A Vásárhelyi Hírek többször is beszámolt arról, hogy a Környezet és Energia Operatív program keretében öt épületének energetikai  korszerűsítésére összesen 1 997 700 000 forintot nyert a Csongrád Megyei Kormányhivatal.  Ebből kettő Szegeden három Hódmezővásárhelyen van.

 

A központi költségvetési szervek energiahatékonysági beruházásai elnevezésű pályázati kiírásra csak központi költségvetési szervek - elsődlegesen Kormányhivatalok – pályázhattak.

A Csongrád Megyei Kormányhivatal két pályázatot nyújtott be, az egyik a Szegedi székházépületének, a másik a Hódmezővásárhely, Kálvin tér 4. szám alatti, a zeneiskola volt épülete, a leendő Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Csongrád Megyei Kirendeltsége energetikai felújítására.

 

A műszaki tartalom elkészülte után derült ki, hogy az elnyert támogatási összeg a hódmezővásárhelyi ingatlan esetében más, a Kormányhivatal használatában álló ingatlanok felújítására is lehetőséget ad. Ezek egyike a Petőfi u. 6. szám alatti, jelenleg többek között a Földhivatalnak otthont adó épület, a másik pedig az Ady Endre u. 14. szám, amelyben évekig a Corvin Szakképző tantermei voltak, illetve a legfelső szinten a Vásárhelyi Városi Televízió működött. Ebben a most felújított épületben október 13-tól a járási hivatal és a kormányablak várja az ügyeket intézni szándékozókat.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Ingyenes okmányok

 

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Korszerű sportközpont a Tiszti Klub helyén

Korszerű sportközpont a Tiszti Klub helyén

A Fülöp Mihály Magyar Kupasorozat Csomorkány Kupa versenyének keretében október 10-én délután hivatalosan is felavatták a Vásárhelyi Vívócentrumot. Képekkel!
Jövőre elkezdődhet a Vásárhelyt elkerülő út építése

Jövőre elkezdődhet a Vásárhelyt elkerülő út építése

Felújították a 47-es út Hódmezővásárhely és Orosháza közötti 19,7 kilométeres szakaszát, a nettó 7,9 milliárd forintos beruházást szombaton adták át.
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
12 éves kislányt ütöttek el a zebrán

12 éves kislányt ütöttek el a zebrán

Vásárhelyen, az Andrássy úton, a lány az úttal párhuzamos kerékpárúton közlekedett, majd leszállt a rollerről, és át akarta azt tolni.
 

És ezt már olvasta?

Kezdődik a szúnyoggyérítés
Kezdődik a szúnyoggyérítés Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.