SportHódmezővásárhely is besegített az aranyba

2012. augusztus 2., csütörtök
 
Hódmezővásárhely is besegített az aranyba

Megírtuk, július 19-én, elutazása előtt néhány órával, a délelőtti utolsó edzése utáni ebédjénél a Ginkgo Sas Hotelben, ott volt a Vásárhelyi Hírek is. Akkor mondta, hogy nagyon jól érezték magukat Vásárhelyen.

 

 

Fotó: VH

 

 

A debreceni EB és a londoni olimpiai felkészülésben több alkalommal, összesen 10 héten át volt Hódmezővásárhely vendége. A Vásárhelyi Híreknek a vele készült interjúban mondta, „Itt minden feltétel adott a nyugodt felkészüléshez, ezt tapasztaltuk először is és ezért jöttünk vissza.”

 

Gyurta Dániel 2:07.28 perces világcsúccsal aranyérmet nyert 200 méteres mellúszásban szerdán a londoni olimpián.

A döntőt a második legjobb idővel kezdő Gyurta "szokatlan" módon már 50 méternél a második helyen úszott, a legutóbbi két olimpián győztes Kitadzsima Koszuke haladt az élen. 150 méternél Gyurta vezetett, Kitadzsima elfáradt, Jamieson a hajrában ugyan egyre közelebb került a magyar úszóhoz, de így is ő csapott elsőként célba.

"Azt gondolom, ez volt életem úszása, nagyon-nagyon nehéz volt az utolsó tíz méter, jöttek rám, ez szokatlan érzés volt" - nyilatkozott Gyurta pár pillanattal a célba érkezés után.

"A családomra, édesanyámra gondoltam, ez erőt adott, és segített nyerni. Nem nagyon tudom még ezeket a perceket feldolgozni. Tisztában voltam vele, hogy az olimpiai bajnoki címet nem adják könnyen, elképesztően örülök, hogy sikerült győznöm. Akkor igazi olimpiai bajnok valaki, ha ez nem változtatja meg az életét, ugyanolyan szerényen éli a mindennapjait, mint addig. Igaz, több érem lesz a vitrinben. Végig láttam a többieket, de volt elég erőm magam mögé utasítani őket, nagyon boldog vagyok."

 

A londoni győzelméhez köthető, szintén a VH-nak adott interjújában mondottak: „ Azért vagyunk élsportolók, mert látjuk magunk előtt a célt. Nekem a sport arról szól, hogy nem mást kell legyőznöm, hanem saját magamat kell legyőznöm nap mint nap…”

 

 A teljes videó interjú ITT!


 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi mazsorettek Monzában

Vásárhelyi mazsorettek Monzában

A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
Hódmezővásárhely Ifjú Tehetségei 2025-ben

Hódmezővásárhely Ifjú Tehetségei 2025-ben

Meglepő, de a vásárhelyi iskolaigazgatók idén egyáltalán nem találtak jelöltet a díjra. Valószínű, hogy nem az iskolájuk színvonalát kérdőjelezték meg.
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 

És ezt már olvasta?

Pedagógus Életműdíj 2025
Pedagógus Életműdíj 2025 A közgyűlés határozata alapján idén munkássága elismeréseként Pedagógus Életműdíjban Hegedűs Pálné nyugalmazott iskolaigazgató részesült
 
Hódmezővásárhely Egészségügyéért elismerés 2025
Hódmezővásárhely Egészségügyéért elismerés 2025 A napokban a díszközgyűlésen öten vehették át  a ’Hódmezővásárhely Egészségügyéért’ elismerést.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.