GazdaságHódmezővásárhely 1153 munkahelyet támogatott

2012. január 10., kedd
 
Hódmezővásárhely 1153 munkahelyet támogatott

2011-ben, több mint ezer, munkahelyet támogatott Hódmezővásárhely. Ezek közül 660 teljesen új jött létre, míg 493 megőrzését sikerült elérni. A vállalkozások foglalkoztatási feltételekhez kötött támogatása nem csak a munkavállalók helyének, hanem a cégek működésének biztosítására is irányult.

 

 

 

2007-óta folyamatosan támogatja a város a helyi vállalkozások munkahelyteremtő és megtartó tevékenységeit. Ez alatt az öt év alatt összesen 1153 álláshelyet sikerült létrehozni és megőrizni. Ez nem csak a munkavállalókat segíti. Először 2007-ben adhatták be foglalkoztatási pályázatukat a cégek, melynek értelmében egy új dolgozó felvétele esetén, vagy egy korábbi megtartásakor, minden munkavállaló után ötszázezer forintot adott az önkormányzat. Ennek az összegnek természetesen más feltételei is voltak. A munkáltatónak vállalnia kellett, hogy az adott munkaerő nyolc órás munkaviszonyát három évig megtartja, valamint öt évig nem változtatja meg székhelyét.

 

2011-ben önkormányzat döntése értelmében, megszüntették azt az alanyi jogon járó kedvezményt azokat, akiknek az iparűzési adóalapja nem éri el a két és fél millió forintot. A város vezetése a kereskedelmi és iparkamara helyi szervezetével, egy új rendszert is kidolgozott, így az iparűzési adóból leírható kedvezmény mértéke - a költségek levonása után - a nettó árbevétel legfeljebb 4 százaléka lehet.

 

A város tavaly a kisipari és javító szolgáltatást végzők támogatását részesítette előnyben. Ahol maximum 10 dolgozót foglalkoztatnak, ott az iparűzési adóalap 1–5 millió forint. Ezen felül az élelmiszer-, vegyes- és a műszaki kiskereskedések is segítséget kaptak. 3–8 foglalkoztatott esetében az iparűzési adóalap maximuma 6 millió forint. A szolgáltatást végző cégek is jól jártak, – kivéve a biztosítási, pénzügyi területet – nekik 1–3 dolgozót ír elő a helyi rendelet és így az iparűzési adóalap 2,5–6 millió forint lett. Erre a kedvezményre viszont tavaly egyetlen pályázat sem érkezett.

 

A támogatást 165 cég használta ki, 660 új munkahelyet sikerült feltölteni, valamint hat vállalkozásnál, 493 dolgozó őrizte meg állását.

 
 
S.B.
 

Olvassa el ezt is!

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
Ismét elmaradt a győzelem

Ismét elmaradt a győzelem

A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.