MozaikHihetetlen ugrás: ez a legolvasottabb könyv ma Magyarországon

2011. május 10., kedd
 
Hihetetlen ugrás: ez a legolvasottabb könyv ma Magyarországon

Az Alef című regény rögtön a Bookline sikerlistájának első helyén debütált, ezüstérmes a szintén újonc, de immáron 10. darabjával megjelenő True Blood sorozat vámpírsztorija.

 

 

 

 

Felbolydult a magyar könyvpiac idén áprilisban, számtalan sikersorozat újabb kötete jelent meg, de amúgy sem szűkölködünk az újdonságokban - ez a legfőbb megállapítása a Bookline Top50 könyv-sikerlista legfrissebb kiadásának.  A 21. század egyik legnagyobb kultuszkönyv-szerzője, Paulo Coelho ismét hozta formáját, hiszen Alef című regényével rögtön a Bookline sikerlistájának első helyén debütált. Ezüstérmes a szintén újonc, de immáron 10. darabjával megjelenő True Blood sorozat vámpírsztorija, a Véres tavasz, míg harmadik helyen a magyar bestsellerek koronázatlan királynője, Fejős Éva áll Dalma című fejlődésregényével. Időzített bombaként robbantak a legújabb vámpíros sorozatok a Bookline áprilisi sikerlistájába, a Top 15-ben a tizenegy újonnan felkerült írás közül öt sötét rémtörténet: a Véres tavasz - True Blood 10. és az Üvegváros - A végzet ereklyéi 3. is a vérbő kalandokra áhítozó olvasók igényeit szeretnék kielégíteni. Az első helyen mégis egy lélekmelengető könyvújdonság debütált: Paulo Coelho Alef c. regénye ismét megtalálta közönségét. Az áprilisi éllovasok többsége nő: Fejős Éva Dalmája a harmadik helyen áll, míg Ugron Zsolna 7. helyen álló lányregénye, az Úrilányok Erdélyben immár 147 napja erősíti a Bookline sikerlistáját. Mellettük két további hölgyhíresség is megcsillogtatja tollát: Endrei Judit Kemény üzenetek c. könyvében a magyar vízilabda válogatott szuperedzőjével, Kemény Dénessel beszélget a siker és az elégedettség kulcsáról, míg Soma Mamagésa Új egyensúly c. kötete a férfi és a nő újradefiniált viszonyainak miértjeit boncolgatja. A régi motorosok közül Bartos Erika diadala továbbra is töretlen: meséi a lista 10%-át, azaz 5 helyét foglalják el. Hihetetlen, de Larsson Stieg A tetovált lány c. regénye több mint 2 éve listán van, igaz, William P. Young "viskója" sem panaszkodhat a maga 313 napjával.

Szembetűnő trend a fent említetteken túl az is, hogy a magyar olvasók továbbra is hatalmas érdeklődést mutatnak a pszichológia témájú könyvek irányába: Popper Péter, az egy éve elhunyt pszicho-mester 3 könyve, Böjte Csaba ferences szerzetes Iránytű a végtelenhez c. spirituális írása, Rhonda Byrne Az Erő c. munkája és Boldizsár Ildikó "meseterápiával" foglalkozó könyve is mind-mind az olvasók aktív spirituális útkereséséről árulkodik. Az olvasási kedv intenzív alakulására utal továbbá az a tény is, hogy a Top 50 listáján 29 újdonság szerepel, melynek közel fele magyar szerzőktől származik.

A sikerlistán Jo Frost Szuperdada című gyermekneveléssel foglalkozó könyve lépett előre a legtöbbet (15. hely), míg hátra Böjte Csaba "iránytűje", mely még így is a lista előkelő 31. helyén szerepel.

 
 
Forrás: bookline
 

Olvassa el ezt is!

Vereség a rájátszás első meccsén

Vereség a rájátszás első meccsén

Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban. Frissítve!
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Nagyszerű eredmény Londonban

Nagyszerű eredmény Londonban

A Nemzetközi Nyílt Poomsae Taekwondo Bajnokságon a vásárhelyi László Alexa is részt vett. A mezőny legnépesebb kategóriájában dobogó lett.
Troll szobor a Kása erdőben

Troll szobor a Kása erdőben

Thomas Dambo dán újrahasznosító művész készít trollszobrot. Viták kereszttüzében döntöttek arról, hogy 32 millió forintot fordít a város önkormányzata.
 

És ezt már olvasta?

Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta
Dühös lett – közlekedési tábla, Fidesz iroda üvege bánta A bíróság garázdaság és rongálás vétségében mondta ki bűnösnek mint különös visszaesőt, és a szabadságvesztés mellett, az okozott kárt is meg kell téríteniw.
 
A Sopron ellen a 7. helyért
A Sopron ellen a 7. helyért Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
 
Mindjárt itt a Deja vu
Mindjárt itt a Deja vu A DEJA VU Fesztivált 2025. június 6-7-8. között rendezik meg Szegeden, a pünkösdi hosszú hétvégén. Már ismertek az előadók nagy része.
 
Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben
Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben A Csomorkányi úton lévő ötven négyzetméteres házhoz három járművel vonultak a tűzoltók.
 
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek A Budafokot fogadta a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli.Tizenkét pontos hátrányból várja a visszavágót az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében.
 
A szakmai elkötelezettséget díjazták
A szakmai elkötelezettséget díjazták Április 30-án délelőtt ünnepi díszközgyűlés keretében Mátray Attila–díjjal tüntették ki Rácz-Káté Mónikát sokrétű szakmai tevékenysége elismeréseként.
 
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon Korosztályos Vívó Vidékbajnokság rendeztek Zalaegerszegen. Két aranyérmet nyert Spissák Dalma.