Kultúra, oktatásHíd a jelen és a múlt között

2013. október 22., kedd
 

A Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola ünnepi műsorral állított emléket az 1956-os októberi forradalomnak. Az előadás szereplői a nyolcadik és ötödik osztályosok közül kerültek ki, tökéletesen együttműködtek a próbák és az előadás alatt egyaránt.

 

 


Az október 22-én délelőtt, az iskola tornatermében előadott műsor anyagát az iskola pedagógusai, Baricsa Enikő és Kékesiné Palotás Mária állították össze. Igyekeztek az események fonalát végigkövetni úgy, hogy minden korosztály számára érthető és átélhető legyen, számolt be a Szilágyiné Vincze Gyöngyvér rajz - történelem szakos tanár, az iskola művelődésszervezője a Vásárhelyi Híreknek.

A rendhagyó feldolgozású előadás szálai a jelenből indultak, a saját korosztályuk szemszögéből indították el a történetet, majd szinte észrevétlenül visszaléptek az időben, a forradalom időszakába.

A műsor sajátosságaként nem a politikai történéseket taglalta, hanem a hétköznapi emberek, tüntető diákok, rettegő családok, összezavarodott gyerekek szemszögéből mutatta be az eseményeket.

Szilágyiné Vincze Gyöngyvér azt is hozzátette, az iskola természetesen nem rendelkezik professzionális technikai és eszközháttérrel egy dramatizált műsor előadásához, mégis bebizonyították, hogy egyszerű eszközökkel is nagyon hatásosan lehet tolmácsolni a múlt eseményeit a jelenkor ifjúságának.

 

Olvassa el ezt is!

1956 költeményei az Emlékpontban

1956 költeményei az Emlékpontban

Ötvenhatos versmondó versennyel kezdődött hétfőn az Emlékpont őszi rendezvénysorozata, a Nemzeti Emlékezet Hete. Húsz diák szavalt. Eredmények!

Az okos taktikus játék győzelmet hozott

Az okos taktikus játék győzelmet hozott

A női kézilabda NBII Dél-Kelet csoport ötödik fordulójában tovább folytatta jó szereplését a vásárhelyi felnőtt csapat, a 3. helyen várhatják a következő fordulót.
Díszközgyűlés kitüntetésekkel

Díszközgyűlés kitüntetésekkel

A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
Több, mint 40 előadó

Több, mint 40 előadó

Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 

És ezt már olvasta?

Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .