KözéletHelytálltak a vásárhelyi katonák is

2017. július 21., péntek
 

Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár, többségében hódmezővásárhelyi katonái több-nemzeti gyakorlaton vettek részt a Bakonyban.

 

 

 

 

 


 „Láthattuk ma is katonáink helytállását, akik bizonyították, hogy az összetett, speciális kihívásoknak is meg tudnak felelni” – mondta dr. Simicskó István honvédelmi miniszter a Brave Warrior 2017 nevű gyakorlat bemutatónapján, július 20-án, csütörtökön a nullaponti lőtéren.



A honvédelmi miniszter sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: régen is és ma is a társadalom jogos igénye volt a biztonság iránti vágy, ám ennek megteremtéséért például a katonáknak napi szintű gyakorlatokra és megfelelő felkészültségre van szükségük. „A most látott gyakorlati szituációból is leszűrhettük, hogy biztonságpolitikai szempontból a világ mennyire átalakult. Nyolc nemzet katonái különböző erőkkel hajtottak végre olyan feladatot, melyben civilek is részt vettek. Láthatjuk, hogy a világ afelé halad, hogy nem konvencionális erők igyekeznek komoly csapásokat mérni államokra, kormányzati rendszerekre” – fogalmazott a miniszter. Hozzátette: a gyakorlat nem valaki ellen szólt, de valós szituációt igyekezett modellezni.

Dr. Simicskó István szerint a nemzetek közötti összefogás példaértékű volt, és mint mondta: a V4-országok jelenlegi vezető nemzeteként hazánkra katonai vonatkozásban is nagy felelősség hárul. Zárszóként a honvédelmi miniszter leszögezte: hazánk a NATO elkötelezett szövetségese, és a biztonság érdekében mindig is kész lesz a közös gyakorlatok és műveletek végrehajtására.



A honvedelem.hu kérdésére válaszolva dr. Simicskó István kifejtette, hogy az Európára nehezedő migrációs nyomás törvényszerűen maga után vonta a V4-ek szorosabb együttműködését is. Mint mondta, ő támogatja azt, hogy a négy nemzet mellett valamilyen formában Szlovéniával és Horvátországgal is megvalósuljon a szorosabb együttműködés.



Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök kiemelte: a Saber Guardian 2017 nemzetközi gyakorlatsorozat részeként megrendezett Brave Warrior 2017 gyakorlaton a katonák bebizonyították, hogy bármilyen körülmények között, bármilyen feladatot képesek végrehajtani. Meglévő képességeik pedig szavatolják azt, hogy biztonságban érezzük magunkat. „Különösen azért vagyok büszke katonáinkra, mert ezt a gyakorlatot úgy hajtották végre, hogy közben folyamatosan teljesítünk szolgálatot határaink mentén és határainkon túl is. Kiemelném sokrétű feladataink közül, hogy egy lövészszázadunk jelenleg is közös kiképzésen Észtországban tartózkodik” – húzta alá a vezérkarfőnök.

Dr. Simicskó István és dr. Benkő Tibor vezérezredes – megköszönve a több mint kéthetes részvételt − a gyakorlat bemutató mozzanatának zárásaként emléktárgyakat adtak át a Brave Warrior 2017 gyakorlaton részt vevő nyolc nemzet (hazánk mellett a lengyel, szlovák, cseh, román, amerikai, brit és horvát) több mint 2000 katonája közül a legkiválóbb teljesítményt nyújtottaknak.

 

 
 
VH-MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Nulla forintból kertépítés

Nulla forintból kertépítés

Aki a virágot szereti rossz ember nem lehet! igazságát közel kéttucatnyi kerttulajdonos vonja kétségbe, miután cserepes növényeiket meglovasították. Képekkel!

Ez már nem nosztalgia! Ez a valóság!

Ez már nem nosztalgia! Ez a valóság!

Sok település által irigyelt lehetőség a várostól 9 kilométerre található Tisza part, amely a tavalyi hangulatából idén sem veszített. Sőt! Képekkel!

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

A szalonczukkedli rágcsálás napjai

Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
Árakat emel az önkormányzat

Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.