Kultúra, oktatásHasznos emberré a fáradtságos évek tesznek

2014. április 26., szombat
 

Április 26-án délelőtt hat osztály száznál több végzőse járta körbe az alma matert és búcsúzott jelképesen iskolájától.

 

 

 

 

 

A Hódmezővásárhelyi Szakképző Iskola Kalmár Zsigmond tagintézménye kezdte Vásárhelyen az idei ballagást, április 26-án délelőtt. A szakmák széles körét fogja össze az iskola, közte több hiányszakmát is el lehet végezni. Az idén végzettek között is a gépészet, építészet, elektrotechnika szakmáiból, vagy éppen szépészetből szereznek végzettséget.

 

Pap András igazgató ehhez útravalóul Kemény Zsigmond szavait idézte: "Kitűnővé egy szerencsés perc alatt is válhatunk; hasznos emberré a fáradtságos évek tesznek. Az első fáradságos éveken már túl vagytok! A célhoz éréshez azonban arra lesz szükségetek, hogy ne csak a szemetekkel lássatok, és az eszetekkel gondolkodjatok, de a szívetekkel is. Hogy észrevegyétek az életben a jót, és meg tudjátok különböztetni a rossztól."

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egy ezüst, egy bronz

Egy ezüst, egy bronz

Két vásárhelyi dobogós helyezés született a kosárlabda fiú diákolimpia megyei döntőjén. Nagy képekkel!
Természettudományi verseny a Kalmárban

Természettudományi verseny a Kalmárban

Április 23-án rendezte meg a HSZI Kalmár Zsigmond Tagintézménye a természettudományi versenyt. Eredményekkel és képekkel!
Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
AI-digitalizáció egy vásárhelyi vállalkozás mindennapjaiban

AI-digitalizáció egy vásárhelyi vállalkozás mindennapjaiban

Még mindig gyakran találkozni azzal a tévhittel, hogy a mesterséges intelligencia elsősorban a nagy technológiai vállalatok kiváltsága.
 

És ezt már olvasta?

...és beindult idén is!
...és beindult idén is! Idén is beindult a SZIN, ha az első napon nem is telt házzal, de nagyon jó hangulatban. A nyitónapon készült fotóink is ezt bizonyítják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 34. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.