SportGyőzelemmel folytatódtak a HFC-s tavaszi felkészülések

2018. január 20., szombat
 
Győzelemmel folytatódtak a HFC-s tavaszi felkészülések

A HFC II. és a Bordány után újabb győzelmet szerzett az NB III-ra készülő Hódmezővásárhelyi FC. Ez alkalommal is egy megyei élvonalban szereplő csapatot, a Csongrád együttesét sikerült felülmúlni.

 

 

 

 


Csongrádon is többnyire jó játékkal és támadófocival rukkolt elő a Hódmezővásárhelyi FC a szombati edzőmérkőzésen. A csapat az elmúlt két felkészülési találkozón is a támadásokra helyezte a hangsúlyt és hasonló volt a helyzet a jó játékerőt képviselő megyeegyes Csongrád ellen is. Ennek eredményeként az első játékrészben 3-0-ra ment a HFC, a fordulás után pedig meglett a negyedik találat is.

A játék azonban nem volt teljesen hibátlan, két eladott labda is megbosszulta magát, 4-2-re tudtak zárkózni a Tisza-partiak. A végére azonban a vásárhelyiek megrázták magukat és megrúgták az ötödik gólt is.

A Vásárhelynél ismét szerepet kaptak a már Bordány elleni is próbázó játékosok, Benke Bálint, Füredi Szabolcs, Szekér Dávid és Szabó Imre is.

Időközben pedig az is biztossá vált, hogy Ablonczy Gerjén távozik a csapattól. Jó eséllyel Marton Bence sem tudja vállalni a folytatást a kék-sárgáknál, valamint az előzetesek várakozások szerint Faggyas Milán is csapatot vált tavaszra.

A Hódmezővásárhelyi FC január 24-én, szerdán 18 órától a Tiszasziget elleni meccsel folytatja a gyakorlást hazai pályán.

Felkészülési mérkőzésen:

Hódmezővásárhelyi FC - Csongrád TSE 5-2 (3-0)

Vásárhelyi gólszerzők: Szabó D. (2), Koncz, Varga, Szilágyi

Szűcs Róbert: „Ez alkalommal is ült a taktikánk. A félidőre magabiztos vezetést tudtunk szerezni, ezt követően pedig tudtuk gyakorolni, amit akartunk. A második félidőben szerencsére kijött egy-két hibánk, ezekből tudunk tanulni, ezért is vannak ezek a meccsek. 4-2-re zárkózott az ellenfél, két csúnyán eladott labda után, de megszereztük a végén az ötödik gólt is. Hasznos mérkőzés volt.”

 

A Hódmezővásárhelyi FC II. január 20-án, szombaton a Szőreg ellen folytatta a tavaszi felkészülést. A Vinnai - Bacsa tanítványok jó iramú mérkőzésen végül 8-4-es győzelmet arattak. A támadások az esetek többségében ültek, a védekezésben viszont akadtak pontatlanságok.

 

A csapat a héten komoly edzésmunkával készült, a bajnokságban is ellenfélnek számító gárda ellen. A két csapat egyébként bajnoki meccsen még szeptemberben, Szőregen találkozott egymással. Akkor gólváltást követően végül 4-2 arányban a vásárhelyiek győztek.

Gólokból ez alkalommal sem volt hiány, végül összesen 12 találatot termeltek a csapatok. Fölényben inkább a HFC játszott, többet volt a piros mezben játszó hazaiaknál a labda és helyzeteket sokaságát sikerült kidolgozni. 45 perc alatt három gólig jutottak Mohácsi Ozminék, a védelem pedig egyetlen alkalommal kapitulált.

A fordulás után sem változott jelentősen a játék képe. A labda többet volt a hazaiaknál, akik újfent többször kerültek helyzetbe. A támadószekció, mint a bajnokságban, most is egészen remek teljesítményt nyújtott, ugyanakkor a védelem, a fordulás utáni cseréket követően kicsit megbomlott. Ezt igyekezett kihasználni a Szőreg, akik rövid időre próbálták szorossá tenni a végeredményt, a fiatalok azonban végül jobbak voltak.

A csapat január 27-én, szombaton újabb edzőmeccset játszik, ráadásul a hétvége zsúfolt lesz az együttes számára, hiszen a Saller Kupán is érdekeltek a srácok, valamint vasárnap megyei futsal bajnoki fordulót is rendeznek számukra.

Felkészülési mérkőzésen:

Hódmezővásárhelyi FC II. - Szőregi RSE 8-4 (3-1)

Vásárhelyi gólszerzők: Nagy D., (4), Mohácsi, Győrfi, Bábi

HFC II: Nagy Abonyi, Bábi, Pálinkó, Dér, Rau, Lévai, Siber, Surján, Nagy D., Győrfi, Mohácsi
Cserék: Pomozi, Perpauer, Rajsli, Gyuris
Edzők: Vinnai István, Bacsa Zsolt

 

Vinnai István: Ma is, mint a múlt heti edzőmeccsen, az NB III-as csapat ellen, számtalan helyzetet dolgoztunk ki az első félidőben, igaz sok helyzet ki is maradt. A második félidőben, amikor elkezdtük cserélgetni a játékosokat, akkor a szerkezet egy kicsit megbomlott, de még akkor is voltak helyzetek és gólok. A védekezés viszont kicsit felbomlott, nem tudtunk hatékonyan védekezni és az ellenfél vérszemet kapott és gólokat rúgott. Úgy gondolom, hogy a középpályán kell figyelnünk a labdaszerzésre és eladásra, de össze fog állni ez a csapat. Tegnap komoly terhelést kaptak a játékosok és ez látszott is. Nem vállaltak annyit, mint szoktak, belebonyolódtak a cselezésbe és sok eladott labdánk volt.”

 
 
Forrás: hfc1912
VH
 

Olvassa el ezt is!

Árral szemben úsznak?

Árral szemben úsznak?

Vásárhely két  úszóegyesületének fúziója régóta téma a város sportéletében. Az álláspontok nem igazán közelednek egymáshoz.
Folytatódik az ittas vásárhelyi autós ámokfutó bírósági ügye

Folytatódik az ittas vásárhelyi autós ámokfutó bírósági ügye

Hamarosan másodfokon folytatódik a 47-es úton a három éve készakarva balesetet okozó férfi tárgyalása. B. Balázs első fokon öt évet kapott.

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Emléktáblát avattak a mártírhalált halt Cseszkó házaspárnak

Hálaadó istentiszteletet követően felavatták a mártírhalált halt, Celebesz szigetén kórházat alapító Cseszkó Gyula és felesége, Hadady Emma Róza emléktábláját az Ótemplom falán.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.

 
A holland nagykövet a városházán
A holland nagykövet a városházán Désierée Bonis Hollandia magyarországi nagykövete vásárhelyi látogatása során Márki-Zay Péter polgármesterrel is találkozott.