Kék hírekGépkarabéllyal a határon át

2011. április 11., hétfő
 

A 23 éves gyanúsítottat a kihallgatását követően a rendőrség őrizetbe vette. Talán az is kiderül mi volt a szándék a fegyverarzenállal.

 

 

 

Egy belépésre jelentkező német gépkocsiban fegyvereket és lőszereket, továbbá több, mint száz doboz cigarettát találtak a pénzügyőrök.

A röszkei Határkirendeltségen jelentkezett belépésre egy német állampolgárságú férfi és két utasa egy német honosságú személygépjárművel.

Az utasok úgy nyilatkoztak a feltett kérdésre, hogy bejelenteni való árut nem visznek magukkal.

A pénzügyőrök a nyilatkozatot elfogadták, majd kockázatelemzés alapján a járművet félreállították tételes vámvizsgálat céljából. A szigorított ellenőrzés során a csomagtartó kárpitja mögül fegyverek és lőszerek kerültek elő, amelyek az elsődleges szakértői vélemény szerint egy 7,62 mm-es gépkarabély, a hozzá tartozó 70 db éles lőszerrel, továbbá egy marok lőfegyver tárral együtt.  A további kutatás eredménye 127 doboz elrejtett adózatlan cigaretta volt, melynek kapcsán jövedéki eljárás indult.

A pénzügyőrök a fegyvereket és töltényeket lefoglalták, valamint a járművet vezető német férfi ellen visszaélés lőfegyverrel, lőszerrel bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt feljelentést tettek a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitánysághoz.

A 23 éves gyanúsítottat a kihallgatását követően a rendőrség őrizetbe vette. Vele szemben az eljárás a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztályán szakértő bevonásával folyamatban van.

 
 
Forrás: CSMRFK - NAV
 

Olvassa el ezt is!

Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán

Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán

Megfékezték a tüzet hétfőn Hódmezővásárhely-Batidán, a lángok - a drónos magassági mérés szerint - végül 93 hektár gyepet, tarlót érintettek.
Átadták a Boldog Gizella-díjakat

Átadták a Boldog Gizella-díjakat

A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 
A Wenckheim-ügy újabb fejezete
A Wenckheim-ügy újabb fejezete A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
 
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
 
Már megint... és még meddig?
Már megint... és még meddig? A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.