Kék hírekFrontálisan akart ütközni a vásárhelyi férfi

2016. április 12., kedd
 
Frontálisan akart ütközni a vásárhelyi férfi

A Csongrád Megyei Főügyészség vádat emelt azzal a 44 éves hódmezővásárhelyi férfival szemben, aki 2015. március 3-án a 47-es úton fékezés nélkül áttért a menetirány szerinti bal oldali forgalmi sávba azért, hogy a vele szemben közlekedővel frontálisan ütközzön.

 

 

 

 

 

A vádirat szerint vádlott a bűncselekmény elkövetését megelőzően 2 évvel vált el házastársától, melyből fakadó pszichés és egyéb problémáit nem tudta megfelelően kezelni, időszakosan nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztott, valamint gyógyszereket is szedett. A válást követően többször fenyegetőzött öngyilkossággal, illetőleg többször meg is kísérelte elkövetni azt oly módon, hogy nagy mennyiségű gyógyszert vett be, valamint önmagának okozott sérüléseket, azonban ezek nem voltak olyan mértékűek, hogy a vádlott halálához vezettek volna.

 

Így 2014. év márciusa és 2015. év márciusa között hat alkalommal történt rendőri intézkedés a vádlott öngyilkossági kísérlete okán, illetőleg ugyanennyi alkalommal látták el őt a kihívott mentők. Vádlott 2015. március 3-án a kora délutáni órákban Hódmezővásárhelyen tartózkodott, ahol pontosan meg nem határozható mennyiségű szeszesitalt fogyasztott, valamint legalább 10 szem nyugtatót is bevett. Délután fél három körüli időben írt egy üzenetet volt házastársának, hogy öngyilkosságot fog elkövetni. Erről a nő értesítette a rendőrséget.

A vádlott délután 3 óra körüli időben ittas állapotban elindult Hódmezővásárhelyről Székkutas irányába, a 47-es főúton gépkocsival mintegy 80 km/h sebességgel haladva, amikor váratlanul balra kormányozta az autót és fékezés nélkül áttért a menetirány szerinti bal oldali forgalmi sávba azért, hogy a vele szemben közlekedővel – bárki is legyen az - frontálisan ütközzön. A vétlen autós mintegy 30 méterrel és alig egy másodperccel az ütközést megelőzően észlelte azt, hogy a vádlott gépjárműve áttér az ő forgalmi sávjába és jobbra kormányozta az autóját. Az ütközést azonban így sem tudta elkerülni, s a két gépkocsi mintegy 70 km/h-s sebességgel egymásnak csapódott. Az ütközés következtében mindkét gépkocsi légzsákjai kinyíltak, a biztonsági övek övfeszítői eldurrantak.

A vétlen autós az ütközés következtében 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett és a vádlott által szándékozni kívánt halálos eredmény csak a sértett lélekjelenlétén múlott így elkerülték a frontális ütközést.

A sértett gépkocsijában a vádlott cselekménye folytán közel 3 millió forint rongálási kár keletkezett.

A Csongrád Megyei Főügyészség a vádlottat emberölés bűntettének kísérletével, nagyobb kárt okozó rongálás bűntettével, valamint ittas állapotban elkövetett járművezetés vétségével vádolja. A vádlott bűnösségének kérdésében a Szegedi Törvényszék fog dönteni.

 
 
Forrás: Csongrád Megyei Főügyészség
 

Olvassa el ezt is!

Két dobogós helyezés az országos verseny döntőjén

Két dobogós helyezés az országos verseny döntőjén

Az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntője a vásárhelyi Gregus Máté szakképző újabb nagy sikerét hozta, az első két hely megszerzésével.
XIX. Borfesztivál Vásárhelyen

XIX. Borfesztivál Vásárhelyen

A Szent István király ünnepe és a XIX. Borfesztivál programjairól  Márki-Zay Péter polgármester és Gyöngyösi Ferenc alpolgármester sajtótájékoztatót tartott. Részletes program.
Az 1919. július 25-én történtekről emlékeztek meg

Az 1919. július 25-én történtekről emlékeztek meg

A tömeggyilkosság Hódmezővásárhely határában történt. Az önkormányzat, valamint a FIDESZ-KDNP a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját.
Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán

Újabb tarlótűz, ezúttal Batidán

Megfékezték a tüzet hétfőn Hódmezővásárhely-Batidán, a lángok - a drónos magassági mérés szerint - végül 93 hektár gyepet, tarlót érintettek.
 

És ezt már olvasta?

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 
Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt Márki-Zay Péter szerint egyértelmű politikai diszkrimináció történt nemcsak Hódmezővásárhellyel, hanem öt másik kisebb településsel szemben is.