Kultúra, oktatásFotóklub a fókuszban

2014. szeptember 20., szombat
 
Fotóklub a fókuszban

Rögtön az első klubnapon megduplázódhatott a Lucien Hervé Kamera Klub tagjainak a száma. Szombaton már kisebb szakmai foglalkozássá vált a tagjelöltek fotóinak értékelése.

 

Fotók: VH - Török János

 

 

„Nagyon remek képeket láttunk idáig” - összegezte röviden benyomásait a Vásárhelyen júliusban alakult Fotóklub elnöke, Dömötör Mihály fotóművész.

Szeptember 20-án délután a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban 2 és 6 óra között várták a Fotóklubba belépni szándékozókat. A több helyen, így a Vásárhelyi Hírekben és mindkét facebook oldalán is többször megjelent felhívás nyomán fiatalok és idősek érkeztek, a kérésnek megfelelően pendrive-on a legjobbnak ítélt képeikkel. A videó szekcióba és ifjúsági tagozatra is szép számmal jelentkeztek. „Több fiatalt vártunk, elmaradásuk részben amiatt is van, hogy felhívásunkat még csak most a következő hetekben juttatjuk el minden középiskolába”- mondta Török János a Fotóklub titkára.

A júliusban alakult és Dömötör Mihály fotóművész által vezetett Lucien Hervé Kamera Klub folyamatosan bővíteni szeretné a tagságot, és segítik tagjaik alkotói tevékenységének kibontakoztatását fotó-, és a videó művészet területén. Sőt egyéni és csoportos kiállításokon is bemutatkozhatnak. Nyitott rendezvényekkel előadásokkal szeretnének a fotózás iránt érdeklődők kedvében járni. A klubnak a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ lesz az állandó otthona.

 

Az első klubnapon volt bőven „szakmai pezsgés”, hiszen sokan jöttek tagfelvételi szándékkal, de érkeztek Algyőről és Orosházáról is.

Dömötör Mihály és a szakmai grémium szintén most, a szombati klubnapon állította össze a Lucien Hervé Kamera Klub október 3-án a BFMK-ban nyíló első kiállításának anyagát is. Az új tagok által hozott sok remek kép alapján pedig - stílusosan fogalmazva - „képben van” már egy következő kiállítás lehetősége is.  

 

Kapcsolódó cikkünk:

Olvasson a Lucien Hervé Kamera Klub megalakulásáról ITT!  

 
 
B. Szabó Zoltán
 

Olvassa el ezt is!

Rotarys ajándék a Péczely iskolának

Rotarys ajándék a Péczely iskolának

A vásárhelyi zeneiskola életében is jelentős értékű ajándék a 17 hangszer, amit a hódmezővásárhelyi és a Haarlemmermeer-i Rotary Cluboktól kaptak.
Lelke legyen bekötve az élet kötelékébe

Lelke legyen bekötve az élet kötelékébe

Dömötör Mihály közel negyven fotójából Béth Hácháim – Az élők háza címmel szeptember 19-én délután nyílt kiállítás a hódmezővásárhelyi Zsinagógában.
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 

És ezt már olvasta?

A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 30. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.