SportFortuna is velük volt

2016. március 7., hétfő

Fortuna is velük volt

Simán indult, horrorisztikusan végződött a vásárhelyi csapat makói fellépése az NBII Dél-Kelet csoport felnőtt bajnokság 13. fordulójában.

Fotó: Blaskovics Tibor

A megyei rangadón csapatunk számított a mérkőzés esélyesének, ennek megfelelően kezdték a meccset (10. perc 2-4). Támadásban ugyan nem brillíroztak, azonban védekezésük megfelelően működött, és ezúttal Fortuna és a kapufa is velük volt. Vuletic és Sebők gólerős játékának köszönhetően megnyugtató, 6 gólos előnnyel vonultak a félidőre, semmi nem utalt arra, hogy a második játékrész megemeli a szép-számú közönség pulzusát.

A második félidő elején megvoltak a lehetőségeik az előny növelésére, azonban ezek sorra kimaradtak, sajnos többször is hiányzott a megfelelő koncentráció a befejezéseknél. Ettől kicsit elbizonytalanodott a vásárhelyi lányok játéka, a jól küzdő makóiak pedig lassan felzárkóztak és szorossá tették a mérkőzést (47. perc 16-17).

Sem a cserék, sem az időkérés nem zökkentette ki a HLKC-t a hullámvölgyből, szokatlanul sok hibával, bizonytalanul játszottak, és feltűnő volt, hogy Sebők és Vuletic kivételével ezúttal a vállalkozó-kedv is hiányzott. A feszült hangulatú hajrában ritkán látható utolsó 10 perc mindössze 2 gólt hozott, szerencsére mindkettőt a vásárhelyiek szerezték, így a vártnál nehezebben, de megérdemelt győzelmet arattak egy szikrázóan kemény meccsen.

A mérkőzés pozitívuma, hogy gyengébb játékkal is győzni tudtak a makóiak ellen, negatívum viszont, hogy többen is egyszerre játszottak valós tudásuk alatt. Ez akár figyelmeztetés is lehet a szombati rangadó előtt, jelentős formajavulásra lesz szükség 3-4 játékos részéről a bajnoki tabellát vezető Szarvas ellen.

Makó KC – Hódmezővásárhelyi LKC 18-20 (8-14)

Makó – 150 néző

Jv: Járdi Ádám, Kazi Attila
Versenybíró: Csorba László
HLKC: Kothencz – Kránitz, Sebők 7, Vuletic 8, Tószegi, Kónya 2, Sebestény, Cs: Komáromi (k), Németh 2, Hegyi, Szőke, Sajtos, Szabó, Becsei, Blaskovics 1
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: ”Sajnos megnehezítettük magunknak a mérkőzést, pontatlanul és dekoncentráltan játszottunk a második félidőben. Pozitívum, hogy ilyen játékkal is megmaradt a tartásunk a végjátékra és a két pontot haza hoztuk.”

Junior mérkőzés

Az NBII tabellát pontveszteség nélkül vezető junior csapatnak ezúttal sem kellett megszakadni a győzelemért. A kevés ellenállást tanúsító hazaiak ellen visszafogott teljesítménnyel is magabiztos győzelmet arattak, ám hiába nyertek 13 góllal, a lendületes játék és koncentráció terén jelentős hiányérzet maradt.

NBII Dél-Kelet csoport női junior bajnokság – 13. forduló

Makó KC – Hódmezővásárhelyi LKC 22-35 (10-21)
HLKC: Áncsán – Bálint 3, Klemm 1, Szabó 2, Földesi 6, Sajtos 3, Becsei 5, Cs: Nagy (k), Blaskovics 7, Kovács 4, Molnár S. 1, Molnár K., Besenyi 2, Kálló 1
Edző: Kis Márk

Kis Márk edző: „Nem lebecsülve aktuális ellenfeleinket, de jó lenne már egy éles meccset játszani a bajnokságban, mielőtt el hisszük, hogy nagyon jók vagyunk…”

Forrás: HLKC

Volt némethlászlós diák kapja a Gyűrű Díjat

Nőnapi koncertet rendez a Péczely Attila Zeneiskola a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ Színháztermében. Átadják a 2016. évi Gyűrű Díjat is.
Éber rendőr buktatta le a vásárhelyi tolvajokat

Egy 30 és egy 34 éves vásárhelyi férfi alaposan megdézsmált egy raktárt, de egy helyi rendőr kiszúrta a félmilliós lopott cuccot egy utánfutón.
A 26. szimpózium beszámoló kiállítása

Évezredek művészeti öröksége találkozik a legmodernebb ipari technológiákkal. A Vásárhelyi Kerámiaszimpózium alkotásaiból nyílik kiállítás az Alföldi Galériában
A húsvéti nagyhét közepén járunk

400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!