Kék hírekForgalmas hétvége a zöldhatáron

2011. augusztus 29., hétfő
 
Forgalmas hétvége a zöldhatáron

Ezen a hétvégén sem unatkoztak a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai. A Röszke Autópálya-határátkelőhelyen átmenő intenzív forgalom kezelésén túl határsértőket és embercsempészt is elfogtak.

 

 

 

 

Szombatra virradó éjszaka a Röszkén lévő stabil hőkamera jelzésére fogtak el a rendőrök egy eritreai nőt és egy román állampolgárságú férfit. Mint kiderült, a férfi némi ellenszolgáltatásért cserébe nyújtott segítséget az afrikai nőnek a zöld határ átlépésében, ezért vele szemben őrizetbe vétele mellett embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárás indult.

Szombaton a mórahalmi Szeméttelepi út mentén vontak intézkedés alá a járőrök hét embert. A rendőrök arra lettek figyelmesek, hogy az algír állampolgárok a kukoricásban próbálnak előlük elbújni. Valamennyiük ellen idegenrendészeti eljárást kezdeményeztek. Vasárnap este pedig Röszkén a vasúti sínek mellett sétálva bukkantak a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai két algír és egy mauritániai állampolgárra. Utóbbi már nem először próbálkozott illegálisan belépni a schengeni övezetbe, ugyanis vele szemben már beutazási és tartózkodási tilalom volt elrendelve. Így ellene büntető-, míg társai ellen idegenrendészeti eljárást kezdeményeztek.

 

Olvassa el ezt is!

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája

Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
Tram train menetrend változás

Tram train menetrend változás

Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.

A holland nagykövet a városházán

A holland nagykövet a városházán

Désierée Bonis Hollandia magyarországi nagykövete vásárhelyi látogatása során Márki-Zay Péter polgármesterrel is találkozott.
 

És ezt már olvasta?

Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.