Kultúra, oktatásFókuszban Hódmezővásárhely kerámiaművészete és kerámiaipara

2018. május 27., vasárnap
 

A Kökénydombi Vénusztól a NASA-ig. Hódmezővásárhely kerámiaművészete és kerámiaipara címmel nyílt kiállítás a hódmezővásárhelyi Nemzetközi Kerámia Központban. A tárlatot Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója nyitotta meg.

 

 

 

 

 

 

A Kökénydombi Vénusztól a NASA-ig. Hódmezővásárhely kerámiaművészete és kerámiaipara címmel nyílt kiállítás a hódmezővásárhelyi Nemzetközi Kerámia Központban. A korábban a budapesti Vigadóban bemutatott tárlatot Pannonhalmi Zsuzsa Ferenczy Noémi-díjas keramikusművész, a vásárhelyi kerámiaközpont vezetője rendezte, s szándékai szerint a kiállításon látható csaknem kétszázötven művésztől való mintegy négyszáz alkotás reprezentatív válogatást nyújt az idén húsz esztendős hódmezővásárhelyi kerámia szimpóziumok anyagából.

 

A tárlatot Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója nyitotta meg, aki hangsúlyozta, hogy ezek az alkotások a vásárhelyi agyagmegmunkálás és fazekasmesterség díszítőmotívumainak világára is reflektálnak, ugyanakkor magukban hordozzák alkotójuk kulturális és művészi hátterét, esztétikai értékrendjét és technikai kísérletező kedvének lenyomatát is. Az igazgató szerint a nemzetközi hátterű kiállítás – ahol a művészek köre a magyartól a csehen, szlovákon, francián, törökön keresztül a németig terjed – a hódmezővásárhelyi kerámia több évezredes tradícióiba szépen illeszkedő folyamatokról tanúskodik.

 

A megnyitón érdeklődőként a helyi művészélet néhány ismert személyisége mellett, több önkormányzati képviselő, és a város polgármestere is részt vett.

 

A tárlat augusztus 10-ig, hétfőtől péntekig 10 órától 16 óráig, a hódmezővásárhelyi Nagy Sándor utcai Nemzetközi Kerámia Központban megtekinthető.

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

A Nagy Háborúban a magyar hazáért adták életüket

A Nagy Háborúban a magyar hazáért adták életüket

Az első világháborúban meghalt negyvenkét vásárhelyi zsidó férfinak állít emléket a hódmezővásárhelyi Emlékpont pénteken megnyílt tárlata. Képekkel.
Megölte szüleit egy helybeli nő és élettársa Hódmezővásárhelyen

Megölte szüleit egy helybeli nő és élettársa Hódmezővásárhelyen

Gázrobbanás előkészítésével és tűz okozásával akarták félrevezetni a hatóságokat. Tervük nem sikerült. Előzetes letartóztatásba kerültek. Helyszíni képekkel és videóval.
Katonai eskű

Katonai eskű

Esküt tettek a vásárhelyi honvédek.
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át

Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át

Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 

És ezt már olvasta?

Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.
 
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diákolimpia döntő Vásárhelyen
Diákolimpia döntő Vásárhelyen A IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjét, június 12–14. között Hódmezővásárhelyen rendezték. 
 
Elítélték a vásárhelyi szurkálót
Elítélték a vásárhelyi szurkálót Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 
Útrekonstrukció Vásárhelyen
Útrekonstrukció Vásárhelyen Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.