Kultúra, oktatásFogékonyan a világ dolgaira

2015. június 2., kedd
 
Fogékonyan a világ dolgaira

Oklevél átadásával és lovaskocsikázással ért véget a Zöld Búvár Tehetséggondozó Műhely idei tanévi csoportfoglalkozása.

 

 

 

A gyerekek körében csak egyszerűen Búvár Klubként emlegetett csoportfoglalkozások két év óta töretlen népszerűségre tettek szert Hódmezővásárhelyen.

A város különböző óvodáiból érkezett nagycsoportosok mindegyike különösen érdeklődik a természet, illetve annak védelme iránt, természetesen a maga korának megfelelő módon. Így aztán az óvodai nevelők javaslatára olyan 20-25 gyerek jött össze a heti, kétheti foglalkozásokra, akik kreatívak és a világ dolgaira különösen fogékonyak.

 

A foglalkozásokat vezető Bozókiné Szabó Ildikó által kidolgozott programban a kiválasztott gyerekek komplex foglalkozásokon vettek részt, amibe többek között a környezeti ismeretek, kreatív gondolkodás, felfedezés, ábrázolás tartozott. Sőt logikai játékok, mozgásos feladatok, és még egy kis angol nyelvtanulás is színesítette a Környezeti Információs Központ által szervezett foglalkozásokat.

„Óvodás korban nem beszélhetünk még arról, ki miben, milyen tehetséges. Nincs még kialakulva az érdeklődése. Ezek a foglalkozások éppen arra alkalmasak, hogy a különböző témák iránt fogékony gyerekeket megpróbáljuk az őket érdeklő területen továbbfejleszteni,”- mondta Bozókiné Szabó Ildikó.

 

A Zöld Búvár Tehetséggondozó Műhely először 2014 telén indult, majd a tanév vége felé fejeződött be. Nagy sikere volt, mind a szülők, mind pedig a gyerekek körében. Ez aztán „jótékony kényszerítőeszköznek” bizonyult, hogy az idei tanévben is folytatódjon. Ennek zárófoglalkozását tartották június 2-án délután, amikor oklevelet kaptak a gyerekek, valamint lovaskocsival kirándultak a Téglagyári Tanösvényhez.

Bozókiné Szabó Ildikó a Vásárhelyi Híreknek megerősítette, a következő tanévben is szeretnék folytatni a Zöld Búvár Műhelyt.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Így óvja bőrét a strandszezonban

Így óvja bőrét a strandszezonban

Nyáron mindenki szívesen tölti az idejét a vízparton. A természetes és mesterséges vizek közelében azonban sok kórokozó és baktérium leselkedik a strandolókra.

Sikeres szárnybontogatás

Sikeres szárnybontogatás

Ezüstérmes lett a Szigo Kupa Felnőtt-Ifjúsági Tíztánc versenyen a vásárhelyi Rischák Balázs - Gálfi Petra páros. Hét hónapja készülnek együtt.

Vásárhelyi mazsorettek Monzában

Vásárhelyi mazsorettek Monzában

A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
Több mint 200 program a nyár végén a SZIN-en

Több mint 200 program a nyár végén a SZIN-en

A SZIN-en így idén összesen tíz zenei helyszínen, több mint kétszáz fellépő váltja majd egymást augusztus 27-30. között, a szegedi Tisza-parton.
 

És ezt már olvasta?

Megkezdődött a beiratkozás a Kalyi Jag vásárhelyi iskolájába
Megkezdődött a beiratkozás a Kalyi Jag vásárhelyi iskolájába Az iskola nem szegregátumként, hanem nemzetiségi iskolaként működik majd, azaz roma és nem roma diákokat egyaránt várnak.
 
Egy ismeretlen ismerős emlékére
Egy ismeretlen ismerős emlékére Talán fel sem tűnt a neve, pedig a munkája eredményeként közel félévszázadon át a vásárhelyi és vonzáskörzete lakosai az egészségi állapotukról fontos információkat kaphattak.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
XIX. Borfesztivál Vásárhelyen
XIX. Borfesztivál Vásárhelyen A Szent István király ünnepe és a XIX. Borfesztivál programjairól  Márki-Zay Péter polgármester és Gyöngyösi Ferenc alpolgármester sajtótájékoztatót tartott. Részletes program.
 
Várható a szúnyogirtás a Holtágon
Várható a szúnyogirtás a Holtágon Békés és Csongrád-Csanád vármegyében a folyók holtágain, illetve a Tisza-tónál repülőről végzik a biológiai beavatkozást.
 
Emlékezés a roma holokausztra
Emlékezés a roma holokausztra A Cigány Világszövetség 1972-es párizsi kongresszusának határozata alapján lett a cigány holokauszt nemzetközi emléknapja augusztus 2-a.
 
Kilencven éve született Antal Imre
Kilencven éve született Antal Imre Július 31-én lenne kilencven éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.