KözéletFény szolgálatáról– Fila Béla lesz a Közéleti Pont vendége

2011. február 5., szombat
 
Fény szolgálatáról– Fila Béla lesz a Közéleti Pont vendége

„Sok esetben meg kell teremtenünk az egyensúlyt saját akaratunk érvényesítése és a másikra való ráhagyatkozás között.”

 

 

Pappá szentelését követő első években, 1959-től 1963-ig, a vásárhelyi Szent István plébánia káplán-hitoktatója volt. 1993 óta pápai prelátus. Éveken át volt a Pázmány Péter Tudományegyetem Dogmatika Tanszékének vezetője. Tanulmányai, teológiai munkássága az egyháztudomány értékeit gyarapította.     

„Alázat és bátorság kell ahhoz, hogy a világ és az emberek érdekében vállaljuk kötöttségeinket. Sok esetben meg kell teremtenünk az egyensúlyt saját akaratunk érvényesítése és a másikra való ráhagyatkozás között. Ha nemcsak önmagában értelmezzük a szabadságot, hanem társadalmi vonatkozásában is, akkor érdekes módon a szabadság mint a kötöttséghez, korlátok vállalásához való bátorságot jelenti”-írta az egyik tanulmányában. A most 77 éves  Dr. Fila Béla lesz az Emlékpont 2010-ben indított beszélgetéssorozata, a Közéleti Pont február 10-i vendége. Az egyház szolgálatában töltött 52 év tapasztalatairól, filozófiájáról, az est címeként: 'A fény szolgálatáról' Miklós Péter egyháztörténész kérdezi a nyugalmazott dogmatikaprofesszort.

 

Olvassa el ezt is!

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.