Kultúra, oktatásÉvszázados népies motívumok a diák kezek alatt

2011. október 8., szombat
 

Hézső Ferenc nyitotta meg a Diákok Őszi Tárlatát a Németh László Általános Iskola és Gimnázium aulájában. Ez a kilencedik alkalom, amely egyúttal az évenként Vásárhelyi Őszi Tárlat „előhírnöke” is.

 

 

Fotó:VH

 

 

 

A diáktárlat idei témája a vásárhelyi képművesség formavilágának kifejezése volt. A 73 éves Munkácsy-díjas festőművész, Hézső Ferenc elmondása szerint meglepődött az alkotások sokszínűségén és éppen ez tette nehézzé a díjnyertes alkotások kiválasztását. Mint az képeinken is látható az elmúlt évszázadok tárgyain, eszközein fellelhető népies motívumok adták az ihletet és valóban születtek meglepő alkotások. Nemcsak képek, hanem kerámiák is készültek a tárlatra. Ezeket Ambrus Sándor és Garai Sándorné fazekas mesterek zsűrizték.

Az alkotók köre is bővült, hiszen nem csak Vásárhelyről, hanem Békéssámsonból, Szegedről, Szentesről Makóról is vannak kiállítók.

 

Péntek este a Diákok Őszi Tárlatán, szintén már hagyományszerűen Almási István alpolgármester megnyitotta a Vásárhelyi Őszi Hetek 2011. évi rendezvénysorozatát is.

 

 

Díjazottak:

 

I. kategória

 

Budincsevich Eszter (Varga Tamás Ált. Iskola) Garai Kerámia különdíjasa
Dénes Dominika (Makói Ált. Iskola)
Zoltai Csanád (Kertvárosi Ált. Iskola)
Tóth Andrea (Kertvárosi Ált. Iskola)
Czirok Krisztofer (Varga Tamás Ált. Iskola)
Komjáti Jázmin (Németh László Gimn. Ált. Isk.)
Szabó Daniella (Németh László Gimn. Ált. Isk.)
Berki Nóra Lili (Németh László Gimn. Ált. Isk.)

 

II. kategória

 

Dinka Erika (Aranyossy Ágoston Óvoda Ált. Isk.)
Szűcs Fanni (Makói Ált. Isk.)
Szekerczés István (Békéssámson Ált. Isk.)
Szántó Lili (Kertvárosi Ált. Isk.)
Pferschitz Fanni (Békéssámson Ált. Isk.)
Naár Írisz Barbara (Makói Ált. Isk.)
Bálint Alexandra (Németh László Gimn. Ált. Isk.)
Farkas Anna (Kertvárosi Ált. Isk.)
Balázs Boglárka (Kertvárosi Ált. Isk.)
Garos Dorina (Kertvárosi Ált. Isk.)

 

III. kategória

 

Csorba Imre (HISZK Kalmár Zsigmond)  Ambrus Sándor különdíjasa
Kirilla Fruzsina (Németh László Gimn. Ált. Isk.)
Bárány Zoltán (HISZK Kalmár Zsigmond)
Erdélyi Dominika (HISZK Eötvös József)
Szarka Valter Sándor (HISZK Eötvös József)

 

Kerámia:

 

Frányó Attila (Táltos Iskola)
Molnár József (Táltos Iskola)
Balogh Ádám (Jövőért Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Szentes)

 

Munkajutalom:
Patkós Anna (Németh László Gimn. Ált. Isk.)

 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026

Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.