SportEsélylatolgatás szombatra

2015. április 22., szerda

Esélylatolgatás szombatra

Győzelemmel kezdte a playoff-ot a sérült Szasa Vejinovics nélkül felálló Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokság felsőházi rájátszásában.

A két győzelemig tartó párharcok első fordulójából az is kiolvasható volt, hogy a keleti csapatok dominálhatnak a végső elszámolásnál. A kék-sárgák mellett ugyanis a Debrecent, a TF-Budapestet és a Salgótarjánt sem tudta legyőzni ellenfele.

Vas Péterék annak ellenére hagyták el magabiztos sikerrel a pályát, hogy irányítójuk Szasa Vejinovics egy percet sem tudott játszani a rangadón. Amellett, hogy jól oldották meg az irányító pótlását, olajozott és eredményes támadójátékkal rukkoltak elő dr. Elek András tanítványai, akik szombaton este akár már a négy közé juthatnak a Baja elleni második ütközetet követően. A Hódtói Sportcsarnokban 18 órakor kezdődik a bajnoki.

Az alapszakaszt negyedik helyen záró Konecranes-Salgótarjáni KSE 20 ponttal diadalmaskodott a nyugati listavezető MTK Törökbálint ellen. Pontjaik több mint 60 százalékát a Madár, Tutus, Vuletic trió szerezte, Vuletic egymaga 24-et jegyzett. A Pápa viszont hazai pályán meglepetésre megszorongatta a DEAC-ot, igaz csak az utolsó negyedben volt sansza a nyugati harmadiknak a győzelemre. A végén azonban a Nagy-testvéreknek és a 38 pontot termelő Takácsnak köszönhetően a debreceni fiatalok örülhettek.

A Kosársuli számára a Tehetséges Fiatalok-Budapest - Metal-Work Bonyhádi KSE találkozó volt a legérdekesebb, mivel Niylasék továbbjutása esetén ebből a párosból kapnak majd ellenfelet. Az alapszakaszban ragyogóan hajrázó fővárosiak ezúttal sem okoztak csalódást. Merim Mehmedovics fiai agresszív védekezésüknek köszönhetően 44(!) ponton tartották a másik főcsoportban második Metal-Work Bonyhádi KSE-t. Volt olyan 10 perc, amikor mindössze csak 8 pontot kaptak a bonyhádiaktól, igaz az idegenbeli csatában ezt nehéz lesz majd megismételniük.

------------------------------

Négy közé juthat az NBI B csoport felsőházi rájátszásban szombaton a Vásárhelyi Kosársuli. Ehhez a kék-sárgáknak a múlt héten idegenben legyőzött Bajai Bácska FKE ellen kellene győzniük szombaton a két győzelemig tartó párharcban. A rangadó előtt a Kosársuli irányítójával, Szasa Vejinoviccsal beszélgettünk.

- Sokan aggódnak érted, mivel egy hete nem játszottál Baján. Mi történt, láthatunk már a hétvégén?

- Szerencsére csak egy kisebb problémával küzdök. Az egyik edzésen kibicsaklott a jobb bokám, ami lassan, de szépen gyógyul. Sajnos szombaton még nem fogok pályára lépni a Baja ellen, de a következő mérkőzéseken már játszhatok. Remélem, hogy a fiúk ugyanolyan jól megoldják majd a pótlásomat, mint legutóbb. Ebben a fantasztikus közönségünk is a segítségükre lehet!

- Mit szól a bajai eredményhez?

- Nagyon örülök hogy sikerült nyerni, a playoff mindig más mint az alapszakasz ezért fontos az első siker. Végig küzdős, hajtós meccsen tudtuk elhozni a győzelmet. Jó volt látni, hogy ismét magabiztosan kosarazunk.

- Hogy látja, az első siker után szombaton bejuthatnak a négy közé is?

- A rájátszásban minden megtörténhet. A múlt heti összecsapást és a társaim játékát elnézve azonban úgy gondolom nem lesz szükség harmadik találkozóra. Hazai pályán csak a győzelem elfogadható, ha ez meg lesz, akkor 2-0-val léphetünk egyel előrébb…

- Akkor ezek szerint már fél szemmel a TF Budapest - Bonyhád párharcot figyelik?

- Tudjuk hogy a hétvégére kell koncentrálni, de fél szemünket mindig a lehetséges ellenfeleinken tartjuk. Tudjuk hogy a szezonnak ennek a részében nincsenek könnyű mérkőzések, így emiatt a szombati diadal az elsődleges cél.

- Milyennek látja a csapatot a szombati fellépés előtt?

- Érezni lehet az önbizalmat a csapatban. Most már csak szombaton kell elvégezni a munkát, és ha minden jól megy, akkor meglesz a nekünk kedvező eredmény. Hangsúlyozom azonban, hogy a Debrecen elleni fanatikus szurkolás szárnyakat adott a gárdának, remélem megint sokan jönnek majd el!

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Eötvös Nap osztályteremben és színpadon

A Hódmezővásárhelyi Eötvös József Szakképző hagyományos Eötvös napját és Eötvösös Tehetségek Délutánját tartotta április 21-én. Képekkel!
Egy győzelem már megvan!

Elek András: "Óriási dolog Baján nyerni!" A keleti csoport győztese látogatott Bajára. Ez volt a Kosársuli és a bajaiak két győzelemig tartó párharcának első mérkőzése.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.