BulvárErdélyi magyar törte fel a NASA-t

2011. november 17., csütörtök
 
Erdélyi magyar törte fel a NASA-t

Az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szervereit törte fel az a kolozsvári hacker, akit kedden vett őrizetbe a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyosztály (DIICOT).

 

 

 

 

 

 

DIICOT ügyészei házkutatást tartottak a férfi lakásán, lefoglaltak több számítógépet, majd kedden 24 órára őrizetbe vették a 26 éves, kolozsvári Butyka Róbertet, akit több informatikai bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak.

Az ügyészek szerint Butyka 2010 decemberében illetéktelenül behatolt a NASA több szerverére, ezzel törvénytelenül jutott adatokhoz, és veszélyeztette informatikai rendszerek biztonságos működését.

 

Butyka Róbertet szerda délután 29 napos vizsgálati fogságba helyezte a Kolozsvári Bíróság.

Kolozsvári lapértesülések szerint kedden délután csapott le a rendőrség a gyanúsítottra. Butyka Róbert lakásán házkutatást tartottak, számítógépeket és biztonsági rendszerek feltörésére alkalmas informatikai berendezéseket foglaltak le. A 26 éves fiatalembert azzal gyanúsítják, hogy 2010. december 12-én a biztonsági rendszereket feltörve behatolt a NASA szervereire, ott módosította a tárolt adatokat, és korlátozta az adatokhoz való hozzáférést. Hackertevékenységével jelentős zavart okozott a NASA informatikai rendszerében.

 

Az Adevarul című napilap rendőrségi forrásokra hivatkozva internetes oldalán közölte, hogy a fiatalember internetes csatornákon dicsekedett hackertevékenységével. Ő maga fecsegte ki, hogy ezernél több informatikai rendszert tört fel, és a NASA-nak is megkeserítette az életét. Mindezt pusztán azért tette, hogy a számítógépes tudását bizonyítsa. A lap értesülései szerint a fiatalembert Iceman néven ismerik internetes körökben, korábban honlapot is működtetett ezen a néven.

 

A lap Butyka Róbertnek az egyik közösségi portálon megjelenő profilját is ismertette. A fiatalember 810 ismerőse között csak tucatnyi magyar nevű személy szerepel, ezért feltételezhetően román tannyelvű iskolába járt, román közegben szocializálódott. A profiljában Butyka azt jelölte meg, hogy otthon dolgozik, a tanulmányaihoz pedig azt írta be, hogy University of Weed (Marihuána Egyetem).

 

Olvassa el ezt is!

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
Tűzgyújtási tilalom

Tűzgyújtási tilalom

Az elmúlt napok kánikulája és a csapadékhiány jelentősen növelte az erdőtüzek kockázatát, ezért Csongrád-Csanád vármegyékben a  tűzveszélyes időszakot hirdetnek ki.

Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Újabb nemzetközi sztárokat és hazai kedvenceket jelentettek be a SZIN szervezői. Négy napon át, több mint tíz helyszín, több mint kétszáz program.
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 

És ezt már olvasta?

Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.